2022. november 28. hétfő
Európai Unió
OSZTRÁK KÖZTÁRSASÁG (AUSZTRIA) - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.bundespraesident.at
Szövetségi elnök: VAN DER BELLEN, Alexander
2017.01.26.-
2022. október 9. - Ausztriában elnökválasztást tartottak, amelyen az államfői tisztségért hét jelölt indult. A választást a függetlenként induló Alexander Van der Bellen hivatalban lévő köztársasági elnök már az első fordulóban megnyerte a szavazatok 56,7 százalékával.
2028. - Ausztriában elnökválasztások esedékesek.
KORMÁNY: 
Internet: http://www.bundeskanzleramt.at
Szövetségi kancellár: NEHAMMER, Karl
2021.12.06.-
MINISZTEREK: 
Szövetségi alkancellár: KOGLER, Werner
2021.12.06.-
Belügyminiszter: KARNER, Gerhard
2021.12.06.-
Digitalizációs és gazdasági miniszter: KOCHER, Martin
2022.05.11.-
Igazságügyi miniszter: ZADIC, Alma
2021.12.06.-
Klímaügyi, környezetvédelmi, energiaügyi, mobilitási, innovációs és technológiai miniszter: GEWESSLER, Leonore
2021.12.06.-
Mezőgazdasági, regionális és idegenforgalmi miniszter: TOTSCHNIG, Norbert
2022.05.10.-
Munkaügyi miniszter: KOCHER, Martin
2021.12.06.-
Európai és nemzetközi ügyekért felelős miniszter: SCHALLENBERG, Alexander
2021.12.06.-
Művészeti, kulturális, közszolgálati és sportminiszter: KOGLER, Werner
2021.12.06.-
Oktatási, tudományos és kutatási miniszter: POLASCHEK, Martin
2021.12.06.-
Pénzügyminiszter: BRUNNER, Magnus
2021.12.06.-
Szociális, egészségügyi és fogyasztóvédelmi miniszter: RAUCH, Johannes
2022.03.08.-
Védelmi miniszter: TANNER, Klaudia
2021.12.06.-
Tárca nélküli miniszter: EDTSTADLER, Karoline (Az EU-ért és az alkotmányért felelős)
2021.12.06.-
Tárca nélküli miniszter: RAAB, Susanne (Nőkért, családért, ifjúságért és integrációért felelős)
2021.12.06.-
2021. december 6. Megalakult Karl Nehammer miniszterelnök kétpárti koalíciós kormánya az Osztrák Néppárt (ÖVP) és az osztrák Zöldek részvételével. (2021.12.Rulers.ded)
2022. március 3. Benyújtotta lemondását Wolfgang Mückstein egészségügyi miniszter. (20220303:MTI:K0055.dmc)
2022. március 8. Kinevezték az új egészségügyi minisztert Johannes Rauch személyében (2022.03.10.gov.at.dmc)
2022. május 9. Benyújtotta lemondását Elisabeth Köstinger mezőgazdasági és turisztikai miniszter és Margarete Schramböck gazdasági miniszter. (20220509:MTI:K0045.dmc)
2022. május 10. Karl Nehammer kancellár Norbert Totschniget nevezte ki a mezőgazdasági tárca élére, illetve Martin Kocher munkaügyi minisztert megbízta a gazdasága tárca vezetésével. (20220510:MTI:K0066.ded)
PARLAMENT: 
SZÖVETSÉGI TANÁCS (Bundesrat) (61 tagú)
elnök: SCHUMANN, Korinna
2022.07.01.-
NEMZETI TANÁCS (Nationalrat) (183 tagú)
elnök: SOBOTKA, Wolfgang
2017.12.20.-
2019. szeptember 29. - Ausztriában előrehozott parlamenti választásokat rendeztek. A végeredmény szerint a 183 tagú törvényhozásban a Sebastian Kurz volt kancellár által vezetett konzervatív, kereszténydemokrata Osztrák Néppárt
(ÖVP) 71, a történetének legrosszabb eredményét elérő Osztrák Szociáldemokrata Párt (SPÖ) 40, a jobboldali-populista Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) 31, a Zöldek
26, a liberális NEOS (Új Ausztria és Liberális Fórum) 15 mandátumhoz jutott, a többi párt nem érte el a négyszázalékos bekerülési küszöböt.
2024. szeptember. - Ausztriában parlamenti választások esedékesek.
Országok szerint