2020. április 08. szerda
Európai Unió
CIPRUSI KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://presidency.gov.cy
Köztársasági elnök: ANASZTASZIADISZ, Nikosz
2013.02.28.- 2018. február 4. - Cipruson újraválasztották a hivatalban lévő, a kormányzó Demokratikus Tömörülés (DISY) által jelölt Nikosz Anasztasziadisz hivatalban lévő államfőt, aki a leadott voksok 55,99 százalékét szerezte meg, ellenfele, a baloldali független Stavrosz Malasz a szavazatok 44 százalékát kapta.
MINISZTEREK: 
Belügyminiszter: NÚRISZ, Nikosz
2019.12.03.-
Egészségügyi miniszter: JOANNU, Konsztantinosz
2018.02.13.-
Ipari, kereskedelmi és idegenforgalmi miniszter: LAKKOTRIPISZ, Georgiosz
2013.02.28.-
Közlekedési, távközlési és közmunkaügyi miniszter: ANASZTASSZIADU, Vassziliki
2018.03.01.-
Külügyminiszter: HRISZTODULIDESZ, Nikosz
2018.01.03.-
Mezőgazdasági, természeti erőforrások és környezetvédelmi miniszter: KADISZ, Kosztasz
2018.03.01.-
Munkaügyi és társadalombiztosítási miniszter: EMILIANIDU, Zeta
2014.03.12.-
Oktatási és kulturális miniszter: HAMPIAURISZ, Kosztasz
2018.03.01.-
Pénzügyminiszter: GEORGIADESZ, Harisz
2013.04.02.-
Védelmi miniszter: ANGELIDESZ, Szavvas
2018.03.01.-
PARLAMENT:  KÉPVISELŐHÁZ (House of Representatives of Cyprus) (80 tagú - 56 görög, 24 török)
elnök: SZILLURISZ, Demetrisz
2016.06.02.- 2016. május 22. - A kormányzó Demokratikus Tömörülés (DISY) nyerte a Ciprus görögök lakta részén megrendezett parlamenti választásokat, 19 képviselői helyet szerezve az 56 fős parlamentben. A Ciprusi Nép Haladó Pártja (AKEL) 15, a Demokrata Párt (DIKO) 9, a szociáldemokraták 3 mandátumhoz jutottak. Emellett további négy kisebb tömörülésnek is sikerült átlépnie a bejutáshoz szükséges 3,6 százalékos parlamenti küszöböt.
Országok szerint