2020. november 28. szombat
Európai Unió
OLASZ KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.quirinale.it
Köztársasági elnök: MATTARELLA, Sergio
2015.02.03.-
2015. január 31. - Olaszországban a 74 éves Sergio Mattarellát, a balközép kormánypárt, a Demokrata Párt (PD) jelöltjét választották meg köztársasági elnöknek. Az államfő személyéről az 1009 fős úgynevezett "nagyválasztók" - azaz a képviselők, a szenátorok, valamint a 20 olasz régió 58 elektora - a negyedik fordulóban döntöttek, ahol a kétharmados többség helyett a szavazatok egyszerű többsége is elegendő volt. (A köztársasági elnök, akinek mandátuma hat évre szól, nagyrészt ceremoniális feladatokat lát el, de feloszlathatja a parlamentet és választásokat írhat ki. Mattarella elődje, a 89 éves Giorgie Napoletano idős kora miatt mondott le.)
2022. - Olaszországban elnökválasztás esedékes.
KORMÁNY: 
Internet: http://www.governo.it
miniszterelnök: CONTE, Giuseppe
2018.06.01.-
MINISZTEREK: 
Belügyminiszter: LAMORGESE, Luciana (f)
2019.09.05.-
Egészségügyi miniszter: SPERANZA, Roberto (LeU)
2019.09.05.-
Gazdaságfejlesztési miniszter: PATUANELLI, Stefano (M5S)
2019.09.05.-
Gazdasági és pénzügyminiszter: GUALTIERI, Roberto (PD)
2019.09.05.-
Igazságügyi miniszter: BONAFEDE, Alfonso (M5S)
2019.09.05.-
Infrastrukturális és közlekedési miniszter: MICHELI, Paola De (PD)
2019.09.05.-
Környezetvédelmi miniszter: COSTA, Sergio (f)
2019.09.05.-
Külügyminiszter: DI MAIO, Luigi (f.)
2019.09.05.-
Kulturális örökség és idegenforgalmi miniszter: FRANCESCHINI, Dario (PD)
2019.09.05.-
Mezőgazdasági miniszter: BELLANOVA, Teresa (PD)
2019.09.05.-
Munkaügyi és szociálpolitikai miniszter: CATALFO, Nunzia (M5S)
2019.09.05.-
Oktatási, felsőfokú és kutatási miniszter: AZZOLINA, Lucia (M5S)
2020.01.10.-
Védelmi miniszter: GUERINI, Lorenzo (PD)
2019.09.05.-
Tárca nélküli miniszter: BONETTI, Elena (Családok és fogyatékkal élők) (PD)
2019.09.05.-
Tárca nélküli miniszter: PROVENZANO, Giuseppe (Dél-Olaszország felzárkóztatása) (PD)
2019.09.05.-
Tárca nélküli miniszter: AMENDOLA, Enzo (Európai ügyek) (PD)
2019.09.05.-
Tárca nélküli miniszter: DADONE, Fabiana (Közigazgatás átalakítása) (M5S)
2019.09.05.-
Tárca nélküli miniszter: D'INCÁ, Federico (Palamenti kapcsolatok) (M5S)
2019.09.05.-
Tárca nélküli miniszter: BOCCIA, Francesco (Regionális ügyek) (PD)
2019.09.05.-
Tárca nélküli miniszter: PISANO, Paola (Technológiai és innovációs) (M5S)
2019.09.05.-
Tárca nélküli miniszter: SPADAFORA, Vincenzo (Sport és ifjúságpolitikai) (M5S)
2019.09.05.-
2019. szeptember 5. Megalakult a többpárti koalíciós kormány. A koalíció pártjai: a Demokrata Párt (PD), az Öt Csillag Mozgalom (M5S), a Szabadok és Egyenlőek (LeU) és a függetlenek (f).
PARLAMENT: 
SZENÁTUS (Senato) (321 tagú)
elnök: ALBERTI CASELLATI, Maria Elisabetta
2018.03.24.-
KÉPVISELŐHÁZ (Camera dei Deputati) (630 tagú)
elnök: FICO, Roberto
2018.03.24.-
2018. március 4. - Parlamenti választásokat rendeztek Olaszországban. A voksoláson a fennálló hatalmat támadó Öt Csillag Mozgalom (M5S), valamint a migráció- és Európa-ellenes politikát hirdető Északi Liga szerepelt a legjobban. A 630 tagú törvényhozásban az M5S 227, a centrista-jobboldali koalíció összesen 265, ezen belül az Északi Liga 125, a Silvio Berlusconi volt miniszterelnök vezette Forza Italia 104, a jobboldali Olasz Testvérek 32 és egy kis párt 4 mandátumhoz jutott. A baloldali- centrista pártok koalíciója 122, ezen belül a Matteo Renzi volt miniszterelnök vezette Demokrata Párt (PD)112 képviselői helyet szerzett.
2023. május. - Olaszországban parlamenti választások esedékesek. A 2019-ben jóváhagyott választási törvény értelmében a megválasztott új parlamentben a felsőház létszáma 315-ről 200 szenátorra, a képviselők száma 630-ról 400-ra csökken.
Országok szerint