2021. július 25. vasárnap
Európai Unió
SVÉD KIRÁLYSÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.kungahuset.se
király: XVI. KÁROLY GUSZTÁV
1973.09.15.-
Trónörökös: VIKTÓRIA hercegnő
1980.01.01.-
KORMÁNY: 
Internet: http://www.government.se
Miniszterelnök: LÖFVEN, Stefan
2014.10.03.-
MINISZTEREK: 
Miniszterelnök-helyettes: BOLUND, Per
2021.02.05.-
Miniszterelnök-helyettes: JOHANSSON, Morgan
2019.09.10.-
Belügyminiszter: DAMBERG, Mikaeal
2019.01.21.-
Energiaügyi és digitális fejlesztési miniszter: YGEMAN, Anders
2019.01.21.-
Esélyegyenlőségi miniszter: STENEVI, Märta
2021.02.05.-
EU-ügyek minisztere: DAHLGREN, Hans
2019.01.21.-
Felsőoktatási és kutatási miniszter: ERNKRANS, Matilda
2019.01.21.-
Fogyasztóvédelmi miniszter: MICKO, Lena
2019.10.01.-
Igazságügyi és bevándorlási miniszter: JOHANSSON, Morgan
2019.01.21.-
Infrastrukturális miniszter: ENEROTH, Thomas
2019.01.21.-
Innovációs és vállalkozásügyi miniszter: BAYLAN, Ibrahim
2019.01.21.-
Környezetvédelmi miniszter: BOLUND, Per
2021.02.05.-
Közegészségügy és szociális ügyek minisztere: HALLENGREN, Lena
2019.01.21.-
Kultúráért, demokráciáért és sportért felelős miniszter: LIND, Amanda
2019.01.21.-
Külkereskedelem és északi kapcsolatok minisztere: HALLBERG, Anna
2019.09.10.-
Külügyminiszter: LINDE, Ann
2019.09.10.-
Lakásügyi miniszter: STENEVI, Märta
2021.02.05.-
Munkaügyi miniszter: NORDMARK, Eva
2019.09.10.-
Nemzetközi fejlesztési és együttműködési miniszter: FRIDH, Per Olsson
2021.02.05.-
Oktatási miniszter: EKSTRÖM, Anna
2019.01.21.-
Pénzügyi piac minisztere: LINDHAGEN, Asa
2021.02.05.-
Pénzügyminiszter: ANDERSSON, Magdalena
2019.01.21.-
Társadalombiztosítási miniszter: SHEKARABI, Ardalan
2019.10.01.-
Védelmi miniszter: HULTQVIST, Peter
2019.01.23.-
Vidékfejlesztési miniszter: BAYLAN, Ibrahim
2021.07.09.-
2021. június 17. Bizalmatlansági indítványt nyújtott be a Svéd Demokraták
(SD) nevű radikális jobboldali párt Stefan Löfven svéd miniszterelnökkel szemben. (20210617:MTI:K0039.ded)
2021. június 21. A parlament megvonta a bizalmat Stefan Löfven miniszterelnöktől, a 349 tagú törvényhozás 181 igen, 109 nem szavazat ellenében fogadta el a bizalmatlansági indítványt. Ez volt az első alkalom Svédországban, hogy bizalmatlansági indítvánnyal a törvényhozás megvonta a bizalmat a miniszterelnöktől. (20210621:MTI:K0019.ded)
2021. június 28. Stefan Löfven miniszterelnöknek a rendelkezésére álló egy hét alatt nem sikerült megoldania a kormányválságot, amely a lakásbérleti díjak szabályozásának tervbe vett reformja miatt alakult ki, ezért bejelentette lemondását. Az új kormány megalakításáig ügyvivő kormányfőként folytatja munkáját. (20210628:MTI:K0016.dmc)
2021. június 29. Andreas Norlén házelnök bejelentette, hogy a második legnagyobb párt, a konzervatív Mérsékelt Párt vezetőjét, Ulf Kristerssont bízta meg kormányalakítással, akinek három napot adott arra, hogy kipuhatolja: elegendő támogatást tud-e szerezni egy olyan kormány megalakításához, amelyet a parlament megszavazna. (20210629:MTI:K0049.dvj)
2021. július 1. Ulf Kristersson, a konzervatív Mérsékelt Párt vezetője visszaadta a kormányalakítási megbízást, mert nem tudna többséget szerezni a parlamentben a kormányalakításhoz. Andreas Norlén házelnök a szociáldemokrata Stefan Löfven ügyvivő kormányfőt bízta meg kormányalakítással. (20210701:MTI:K0020.daa + 20210705:MTI:K0039.dgi)
2021. július 7. Ismét Stefan Löfvent választották miniszterelnöknek, miután a
349 fős parlamentben 116 támogató szavazatot kapott, 60 képviselő tartózkodott, így ellenzéki abszolút többség híján érvényes a megválasztása. (20210707:MTI:K0051.dmc)
PARLAMENT: 
RIKSDAG (349 tagú)
elnök: NORLÉN, Andreas
2018.09.24.-
2018. szeptember 9. - Parlamenti választásokat tartottak Svédországban. A 87,18 százalékos részvétel mellett lezajlott voksoláson az ellenzéki jobbközép és a kormányzó baloldali koalíció közel azonos számú voksot kapott, előretört a bevándorlás-ellenes Svéd Demokraták (SD) párt. A 349 tagú parlamentbe a baloldali blokk
144 (a Svéd Szociáldemokrata Párt 100, a Baloldali Párt 28, a Zöld Párt 16) képviselőt küldhet, a konzervatív Szövetség koalíció 142 (Mérsékelt Párt 70, Centrum Párt 30, a Kereszténydemokraták 22, a Liberálisok 20) mandátumhoz jutott. Az SD 62 képviselői helyhez jutott.
2022. szeptember 11. - Svédországban parlamenti választásokat tartanak.
Országok szerint