2021. július 25. vasárnap
Európai Unió
CSEH KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.hrad.cz
Köztársasági elnök: ZEMAN, Milos
2013.03.08.-
2018. január 26-27. - Csehországban az elnökválasztás második fordulóját a hivatalban lévő Milos Zeman nyerte meg a szavazatok
51,5 százalékával, ellenfele, Jirí Drahos (a Cseh Tudományos Akadémia korábbi elnöke) 48,5 százalékot szerzett.
2023. január. - Csehországban eddig az időpontig elnökválasztást tartanak.
KORMÁNY: 
Internet: http://www.vlada.cz
Miniszterelnök: BABIS, Andrej (Igen)
2017.12.06.-
MINISZTEREK: 
Miniszterelnök-helyettes: SCHILLEROVÁ, Alena (Igen)
2019.04.30.-
Miniszterelnök-helyettes: HAMÁCEK, Jan (Igen)
2018.06.27.-
Miniszterelnök-helyettes: HAVLÍCEK, Karel (Igen)
2019.04.30.-
Belügyminiszter: HAMÁCEK, Jan (Igen)
2018.06.27.-
Egészségügyi miniszter: VOJTECH, Adam
2021.05.25.-
Igazságügyi miniszter: BENESOVÁ, Marie
2019.04.30.-
Ipari és kereskedelmi miniszter: HAVLÍCEK, Karel (Igen)
2019.04.30.-
Környezetvédelmi miniszter: BRABEC, Richard (Igen)
2014.01.29.-
Közlekedési miniszter: HAVLÍCEK, Karel (Igen)
2020.01.23.-
Kulturális miniszter: ZAORÁLEK, Lubomír (CSSD)
2019.08.28.-
Külügyminiszter: KULHÁNEK, Jakub (CSSD)
2021.04.21.-
Mezőgazdasági miniszter: TOMAN, Miroslav (CSSD)
2018.06.27.-
Munkaügyi és szociális miniszter: MALÁCOVÁ, Jana (CSSD)
2018.07.30.-
Oktatási, ifjúsági és sportminiszter: PLAGA, Robert (Igen)
2017.12.13.-
Pénzügyminiszter: SCHILLEROVÁ, Alena (Igen)
2017.12.13.-
Regionális fejlesztési miniszter: DOSTÁLOVÁ, Klára (Igen)
2017.12.13.-
Védelmi miniszter: METNAR, Lubomír (Igen)
2018.06.27.-
2021. április 13. - Kisebbségbe került a cseh képviselőházban az Andrej Babis vezette kétpárti koalíciós kormány, miután az ellenzéki Cseh- és Morvaország Kommunista Pártja (KSCM), amelyik az ANO mozgalommal megkötött tolerancia-egyezség alapján eddig kívülről támogatta a kabinetet, hivatalosan felmondta a megállapodást. (20210413:MTI:K0085.dmc)
2021. április 13. - Külügyminiszternek javasolták Jakub Kulháneket, a belügyminiszter helyettesét. (20210413:MTI:K0097.dmc)
2021. június 3. - Az ellenzék bizalmatlansági indítványt nyújtott be Andrej Babis koalíciós kormánya ellen, de a kezdeményezés 89 igen és 82 nem szavazati aránnyal megbukott, a kormány menesztéséhez 101 támogató képviselői szavazatra lett volna szükség. (20210603:MTI:K0064.dba)
PARLAMENT: 
SZENÁTUS (Senát) (81 tagú)
elnök: VYSTRCIL, Milos
2020.02.19.-
KÉPVISELŐHÁZ (Poslanecká snemovna) (200 tagú)
elnök: VONDRÁCEK, Radek
2017.11.22.-
2017. október 20-21. - Parlamenti választásokat rendeztek Csehországban. A voksoláson az Andrej Babis szlovák származású milliárdos vezette jobbközép ANO mozgalom az önálló cseh állam 1993-as létrejötte óta a legnagyobb fölénnyel győzött, de a kormányalakításhoz szükséges abszolút többséget nem sikerült megszereznie. A törvényhozás 200 tagú alsóházába kilenc párt jutott be, az ANO 78, a Polgári Demokratikus Párt (ODS) 25, a Cseh Kalózpárt és a bevándorlásellenes Szabadság és Közvetlen Demokrácia
(SPD) 22-22, Cseh- és Morvaország Kommunista Pártja (KSCM) és a Cseh Szociáldemokrata Párt (CSSD) 15-15, a Kereszténydemokrata Unió-Csehszlovák Néppárt (KDU-CSL) 10, a TOP 09 7, a Polgármesterek és Függetlenek (STAN) 6 mandátumhoz jutott. Milos Zeman államfő Babist bízta meg kormányalakítással, bár a politikussal (az ellene európai uniós támogatásokkal való visszaélés gyanújával folytatott rendőrségi eljárás miatt) egyetlen párt sem akart koalícióra lépni.
2021. október 8-9. - Csehországban parlamenti választásokat tartanak.
Országok szerint