2020. április 03. péntek
Európai Unió
ÍRORSZÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://president.ie
Köztársasági elnök: HIGGINS, Michael D.
2011.11.11.- 2018. október 26. - Írországban újraválasztották a jobbára ceremoniális államfői tisztségre a hivatalt 2011 óta betöltő Michael D. Higgins államfőt. Az elnökválasztással egy időben népszavazást is tartottak, amelynek eredményeként eltörölték az istenkáromlás alkotmányos tilalmát. 2025. október. - Írországban elnökválasztást tartanak.
KORMÁNY: 
Internet: http://www.gov.ie , www.taoiseach.gov.ie
miniszterelnök: VARADKAR, Leo (FG)
2017.06.14.-
MINISZTEREK: 
Miniszterelnök-helyettes: COVENEY, Simon (FG)
2017.11.30.-
Egészségügyi miniszter: HARRIS, Simon (FG)
2016.05.06.-
Gyermek- és ifjúságvédelmi miniszter: ZAPPONE, Katherine (független)
2016.05.06.-
Igazságügyi és esélyegyenlőségi miniszter: FLANAGAN, Charles (FG)
2017.06.17.-
Kommunikációs, klíma- és környezetvédelmi miniszter: BRUTON, Richard (FG)
2018.10.11.-
Közkiadások és reformok minisztere: DONOHOE, Paschal (FG)
2016.05.06.-
Külügyminiszter és külkereskedelmi miniszter: COVENEY, Simon (FG)
2017.06.14.-
Lakásépítési, tervezési és önkormányzati miniszter: MURPHY, Eoghan (FG)
2017.06.17.-
Mezőgazdasági, élelmezési és tengerészeti miniszter: CREED, Michael (FG)
2016.05.06.-
Munkaügyi és szociális miniszter: DOHERTY, Regina (FG)
2017.06.17.-
Művészeti, kulturális örökségvédelmi miniszter: MADIGAN, Josepha (FG)
2017.11.30.-
Oktatási és szakképzési miniszter: McHUGH, Joe (FG)
2018.10.06.-
Pénzügyminiszter: DONOHOE, Paschal (FG)
2017.06.14.-
Szállítási, idegenforgalmi és sportminiszter: ROSS, Shane (független)
2016.05.06.-
Üzleti, vállalkozási és innovációs miniszter: HUMPHREYS, Heather (FG)
2017.10.30.-
Védelmi miniszter: VARADKAR, Leo (FG)
2017.06.14.-
Vidékfejlesztési és közösségi miniszter: RING, Michael (FG)
2017.06.17.- 2020.02.21. Leo Varadkar miniszterelnök bejelentette lemondását Michael D. Higgins államfőnek, miután pártja, a Fine Gael csak a harmadik helyre került a február 8-i parlamenti választásokon. Ő és kormánya, az alkotmánynak megfelelően, az utód kiválasztásáig és parlamenti megerősítéséig ügyvezetőként hivatalban marad.
PARLAMENT:  SZENÁTUS (Seanad Éireann) (60 tagú)
elnök: O'DONOVAN, Denis
2016.06.08.- KÉPVISELŐHÁZ (Dáil Éireann) (158 tagú)
elnök: FEARGHAIL, Séan Ó
2016.03.10.- 2020. február 8. - Írországban előrehozott parlamenti választásokat tartottak, amelyen megtört az országot eddig irányító két nagy jobboldali párt, a Fina Gael és a Fianna Fáil hegemóniája. A 160 tagú törvényhozásba a Fianna Fáil 38, az eddig kisebbségben kormányzó Fine Gael 35 képviselőt delegálhatott, az IRA katolikus terrorszervezet politikai szárnyából hagyományos baloldali-nacionalista párttá vált Sinn Féin 37 mandátumhoz jutott, azaz önmagában egyik párt sem képes a kormányalakításra. A zöldek 12, a Munkáspárt és a szociáldemokraták 6-6 hat-hat képviselői helyhez jutottak. 2025. - Írországban parlamenti választások esedékesek.
Országok szerint