2020. november 28. szombat
Európai Unió
BOLGÁR KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.president.bg
Köztársasági elnök: RADEV, Rumen
2017.01.22.-
alelnök: JOTOVA, Ilijana
2017.01.22.-
2016. november 13. - Bulgáriában az elnökválasztás második fordulójában az ellenzéki szocialisták által támogatott független jelölt, az oroszbarát Rumen Radev győzött a szavazatok 58 százalékával, a jobbközép kormánypárt, a Polgárok Bulgária Európai Fejlődéséért (GERB) jelöltje, Cecka Cacseva 35 százalékot kapott. Az eredmény közzétételét követően bejelentette lemondását Bojko Boriszov miniszterelnök.
2021. - Bulgáriában elnökválasztások esedékesek.
KORMÁNY: 
Internet: http://www.gov.bg
miniszterelnök: BORISZOV, Bojko
2017.05.04.-
MINISZTEREK: 
Miniszterelnök-helyettes: DONCSEV, Tomiszlav
2017.05.04.-
Miniszterelnök-helyettes: KARAKACSANOV, Kraszimir
2017.05.04.-
Miniszterelnök-helyettes: NIKOLOVA, Marijana
2018.11.21.-
Miniszterelnök-helyettes: ZAHARIEVA, Ekaterina
2017.05.04.-
Belügyminiszter: TERZIJSZKI, Hriszto
2020.07.23.-
Egészségügyi miniszter: ANGELOV, Kosztadin
2020.07.23.-
Energiaügyi miniszter: PETKOVA, Temenuzska
2017.05.04.-
Gazdasági miniszter: KARANIKOLOV, Emil
2017.05.04.-
Idegenforgalmi miniszter: NIKOLOVA, Marijana
2020.07.23.-
Ifjúsági és sportminiszter: KRALEV, Kraszen
2017.05.04.-
Igazságügyi miniszter: DESZISZLAVA, Ahladova
2020.09.03.-
Környezetvédelmi és vízügyi miniszter: DIMITROV, Emil
2020.01.15.-
Közlekedési, távközlési és információtechnológiai miniszter: ZSELJAZKOV, Roszen
2018.09.20.-
Kulturális miniszter: BANOV, Boil
2017.05.04.-
Külügyminiszter: ZAHARIEVA, Ekaterina
2017.05.04.-
Mezőgazdasági, élelmezési és erdészeti miniszter: TANEVA, Desziszlava
2019.05.15.-
Munkaügyi és szociálpolitikai miniszter: SZACSEVA, Denica
2019.12.03.-
Oktatási és tudományügyi miniszter: VOLCSEV, Kraszimir
2017.05.04.-
Pénzügyminiszter: ANANIEV, Kiril
2020.07.23.-
Regionális fejlesztési és közmunkaügyi miniszter: AVRAMOVA, Petya
2018.09.20.-
Védelmi miniszter: KARAKACSANOV, Kraszimir
2017.05.04.-
2020. július 23. Bojko Boriszov kormányfő átalakította a kormányát, a belügyi, a pénzügyi, a gazdasági és az egészségügyi tárca élére került új vezető, az idegenforgalmi minisztériumot megszüntették. (20200723:MTI:K0017)
2020. augusztus 14. Felajánlotta lemondását Bojko Boriszov miniszterelnök, amennyiben a parlament hozzájárul az alkotmánymódosítást ( egyebek közt a jelenleg 240 tagot számláló parlamentet 120 tagúra csökkentené) célzó nemzetgyűlés felállításáról szóló szavazáshoz. (20200814:MTI:K0027.dtim)
PARLAMENT: 
NEMZETGYŰLÉS (Narodno Szobranije) (240 tagú)
elnök: KARAJANCSEVA, Cveta
2017.11.17.-
2017. március 26. - Bulgáriában előrehozott parlamenti választást tartottak, amelyet a kormányzó Polgárok Bulgária Európai Fejlődéséért (GERB) párt nyert meg, amely 96 képviselőt küldhetett a 240 tagú törvényhozásba. A második helyen végzett ellenzéki Bulgáriai Szocialista Párt (BSZP) 80, a bevándorlás- és muszlimellenes Egyesült Hazafiak nevű nacionalista pártszövetség
27, a török kisebbséget képviselő Mozgalom a Jogokért és a Szabadságért (DPSZ) 26, az Akarat (Volja) új populista párt 12 mandátumhoz jutott. (Az előrehozott választást Bojko Boriszov jobboldali miniszterelnök kényszerítette ki 2016 novemberi lemondásával, miután az általa támogatott jelölt az elnökválasztáson alulmaradt az ellenzéki szocialisták által támogatott, oroszbarát Rumen Radevvel szemben.)
2021. március. - Bulgáriában parlamenti választásokat tartanak.
Országok szerint