2021. július 25. vasárnap
Európai Unió
SPANYOL KIRÁLYSÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.casareal.es
király: VI. FÜLÖP
2014.06.19.-
Trónörökös: ELEONÓRA hercegnő
2014.06.19.-
KORMÁNY: 
Internet: http://www.lamoncloa.gob.es
Miniszterelnök: SÁNCHEZ, Pedro
2020.01.07.-
MINISZTEREK: 
Első miniszterelnök-helyettes: CALVINO SANTAMARÍA, Nadia (PSOE)
2021.07.10.-
Második miniszterelnök-helyettes: ---
2021.07.10.-
Harmadik miniszterelnök-helyettes: DÍAZ PÉREZ, Yolanda (PCE)
2021.03.31.-
Negyedik miniszterelnök-helyettes: RIBERA RODRÍGUEZ, Teresa (PSOE)
2020.01.13.-
Az ökológiai átmenetért és a demográfiai kihívásért felelős miniszter: RIBERA
RODRÍGUEZ, Teresa (PSOE)
2020.01.13.-
Befogadási, társadalombiztosítási és migrációs miniszter: ESCRIVÁ, José Luis (f.)
2020.01.13.-
Belügyminiszter: GRANDE-MARLASKA GÓMEZ, Fernando (f.)
2020.01.13.-
Egészségügyi miniszter: DARIAS, Carolina (PSOE)
2021.01.26.-
Digitalizációs és gazdasági miniszter: CALVINO SANTAMARÍA, Nadia (f.)
2020.01.13.-
Elnökségi ügyek, parlamenti kapcsolatok és demokratikus emlékezet minisztere: ---
2021.07.10.-
Esélyegyenlőségi miniszter: MONTERO, Irene (Podemos)
2020.01.13.-
Felsőoktatási miniszter: CASTELLS, Manuel (f.)
2020.01.13.-
Fogyasztói ügyek minisztere: GARZÓN, Alberto (IU)
2020.01.13.-
Igazságügyi miniszter: CAMPO, Juan Carlos (f.)
2020.01.13.-
Földművelésügyi, halászati és élelmiszerügyi miniszter: PLANAS PUCHADES, Luis (PSOE)
2020.01.13.-
Ipari, kereskedelmi és idegenforgalmi miniszter: MAROTO ILLERA, Maria Reyes (PSOE)
2020.01.13.-
Közlekedési, mobilitási és városfejlesztési miniszter: ÁBALOS MECO, José Luis (PSOE)
2020.01.13.-
Kulturális és sportminiszter: RODRÍGUEZ URIBES, José Manuel (PSOE)
2020.01.13.-
Külügyi-, európai uniós és együttműködési miniszter: ALBARES, José Manuel (PSOE)
2021.07.10.-
Munkaügyi és szociális gazdasági miniszter: DÍAZ PÉREZ, Yolanda (IU)
2020.01.13.-
Oktatási és szakképzési miniszter: CELAÁ DIÉGUEZ, María Isabel (PSOE)
2020.01.13.-
Pénzügyminiszter: MONTERO CUADRADO, Maria Jesús (PSOE, kormányszóvivő)
2020.01.13.-
Szociális jogokért és a 2030 Agendáért felelős miniszter: BELARRA, Ione (Podemos)
2021.03.31.-
Területi politikai és közszolgálati miniszter: ICETA, Miquel (PSC)
2021.01.26.-
Tudományos és innovációs miniszter: DUQUE, Pedro Francisco (f.)
2020.01.13.-
Védelmi miniszter: ROBLES FERNÁNDEZ, Margarita (f.)
2020.01.13.-
2020. január 13. Megalakult a spanyol demokrácia első koalíciós kabinetje a Spanyol Szocialista Munkáspárt (PSOE) és az Együtt képesek vagyunk (Unidas Podemos) radikális baloldali pártszövetség együttműködésével. A koalíció pártjai: a Spanyol Szocialista Munkáspárt (PSOE), a Podemos, a Katalán Szocialista Párt (PSC), az Egyesült Baloldal (IU) és a függetlenek (f). 2021. július 10. Átalakította kormányát Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök: José Manuel Albares eddigi párizsi nagykövet személyében új külügyminisztert nevezett ki Arancha González Laya helyére, Carmen Calvo eddigi első miniszterelnök-helyettes, az elnökségi ügyek, a parlamenti kapcsolatok és a demokratikus emlékezet minisztere távozik a kormányból, Nadia Calvino pedig megőrizte a gazdasági tárcát, és kinevezték első miniszterelnök-helyettesnek is. (20210710:MTI:K0023.dgi)
PARLAMENT: 
SZENÁTUS (Senado de Espana) (265 tagú)
elnök: LLOP CUENCA, María Pilar
2019.12.03.-
KÉPVISELŐHÁZ (Congreso de los Diputados) (350 tagú)
elnök: BATET LAMANA, Meritxell
2019.05.21.-
2019. november 10. - Spanyolországban rendkívüli parlamenti választásokat tartottak, amelyen a Spanyol Szocialista Munkáspárt (PSOE) 120 mandátumot szerzett a 350 fős alsóházban, a konzervatív Néppárt (PP) 89, jobboldali populista VOX párt 52, a baloldali Unidas Podemos (Együtt képesek vagyunk) pártszövetség 35, a centrista Állampolgárok (Ciudadanos) 10, a katalóniai Republikánus Baloldal 13 képviselői helyet nyert. A közvetlenül választott 208 szenátusi helyből a Spanyol Szocialista Munkáspártnak 93, a Néppártnak 83, a katalóniai Republikánus Baloldalnak 11, a Baszk Nacionalista Pártnak 9 jutott.
2023. - Spanyolországban parlamenti választások esedékesek.
Országok szerint