2020. szeptember 18. péntek
Európai Unió
BELGA KIRÁLYSÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.monarchie.be
király: FÜLÖP király
2013.07.21.-
Trónörökös: ERZSÉBET hercegnő
2013.07.21.-
KORMÁNY: 
Internet: http://www.federal-government.be , www.premier.be
miniszterelnök: WILMES, Sophie (ügyvivő)
2019.10.27.-
MINISZTEREK: 
Miniszterelnök-helyettes: CLARINVAL, David (MR)
2019.12.01.-
Miniszterelnök-helyettes: CROO, Alexander de (VLD)
2011.12.06.-
Miniszterelnök-helyettes: GEENS, Koen (CD&V)
2019.07.01.-
Belügyminiszter: CREM, Pieter de (CD&V)
2018.12.09.-
Energiaügyi, környezetvédelmi és fenntartható fejlődésért felelős miniszter: MARGHEM, Marie-Christine (MR)
2014.10.11.-
Foglalkoztatási, gazdasági és fogyasztóügyi miniszter: MUYLLE, Nathalie (CD&V)
2019.10.02.-
Igazságügyi miniszter: GEENS, Koen (CD&V)
2014.10.11.-
Költségvetési miniszter: CLARINVAL, David (MR)
2019.10.27.-
Közlekedési miniszter: BELLOT, Francois (MR)
2016.04.17.-
Külügyminiszter, külkereskedelmi és Európa-ügyi miniszter: GOFFIN, Philippe (MR)
2019.12.01.-
Nyugdíjügyi miniszter: BACQUELAINE, Daniel (MR)
2014.10.11.-
Pénzügyminiszter: CROO, Alexander de (VLD)
2018.12.09.-
Szociális, közegészségügyi, menekültügyi és migrációs miniszter: BLOCK, Maggie de (VLD)
2014.10.11.-
Távközlési, postaügyi és fejlesztési együttműködési miniszter: BACKER, Philippe de (VLD)
2018.12.09.-
Vállalkozásügyi, mezőgazdasági és társadalmi integrációs miniszter: DUCARME, Denis (MR)
2017.07.28.-
Védelmi miniszter: GOFFIN, Philippe (MR)
2019.12.01.-
2018.12. Az országot 2018 decembere óta korlátozott hatalommal rendelkező ügyvivői kormány irányítja. A belga pártoknak a 2019. május 26-án tartott választások eredményei alapján sem sikerült kormányt alakítaniuk, a tárgyalások azóta is folynak. Sophie Wilmes frankofón liberális politikust, korábbi költségvetési minisztert 2019. októberben 27-én nevezték ki ügyvezető kormányfőnek, ugyanis a posztot addig betöltő Charles Michel 2019. december 1-jén az Európai Tanács elnökeként lépett hivatalba.
2020.03.16. Sophie Wilmes ügyvezető miniszterelnök és kormánya további 6 hónapra szóló, külön hatáskörrel rendelkező megbízatást kapott a koronavírus elleni küzdelem hatékonysága érdekében. (20200316:MTI:K0015.dvj)
2020.09.10. Október elsejéig meghosszabbították a szövetségi kormány mandátumát, amely szeptember 17-én járt volna le. A hosszabbításról a következő szövetségi kormány kialakításáról tárgyaló hét párt elnöke állapodott meg. (20200910:MTI:K0077.dtim)
PARLAMENT: 
SZENÁTUS (le Sénat/Senaat) (60 tagú)
elnök: LARUELLE, Sabine
2019.07.18.-
KÉPVISELŐHÁZ (Chambre des Représentants/Kamer van Volksvertegenwoordigers)
(150 tagú)
elnök: DEWAEL, Patrick
2019.06.27.-
2019. május 26. - Belgiumban az európai parlamenti választásokkal egy időben tartották meg a szövetségi parlamenti választásokat. A voksoláson a legjobban a flamand nacionalista Új Flamand Szövetség (N-VA) szerepelt, amely 25 helyet szerzett meg a 150 tagú képviselőházban. A radikális jobboldali Flamand Érdek
(VB) párt 18, a vallon Szocialista Párt (PS) 20, Charles Michel miniszterelnök pártja, a vallon liberális Reformer Mozgalom (MR) 14, a zöld Ecolo 13 mandátumhoz jutott. A flamand kereszténydemokraták (CD&V) 12, a flamand liberálisok (VLD) és a Belga Munkáspárt (PVDA) egyaránt 12-12, a flamand szocialista párt (sp.a) 9, a flamand Groen zöldpárt 8, a vallon jobbközép Demokrata Humanista Centrum (cdH) 5 képviselőt küldhetett a törvényhozásba.
2024. május. - Belgiumban parlamenti választások esedékesek.
Országok szerint