2024. május 29. szerda
Európai Unió
SZLOVÉN KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.up-rs.si
Köztársasági elnök: PIRC MUSAR, Natasa
2022.12.23.-
2022. október 23., november 13. - Szlovéniában elnökválasztást tartottak. Az október 23-án megtartott első fordulóban egyik jelölt sem aratott győzelmet, majd a november 13-án megrendezett második fordulóban a hivatalos részeredmények szerint a függetlenként indult baloldali Natasa Pirc Musar a szavazatok 54 százalékával megnyerte az elnökválasztást, a jobboldali Szlovén Demokrata Párt (SDS) támogatásával, a független jelöltként indult Anze Logar a voksok 46 százalékát szerezte meg. Natasa Pirc Musar Szlovénia első női elnöke.
2027. - Szlovéniában elnökválasztás esedékes.
KORMÁNY: 
Internet: https://gov.si/
miniszterelnök: GOLOB, Robert (SDS)
2022.05.25.-
MINISZTEREK: 
Miniszterelnök-helyettes: FAJON, Tanja
2022.06.01.-
Miniszterelnök-helyettes: MESEC, Luka
2022.06.01.-
Belügyminiszter: POKLUKAR, Bostjan
2023.02.21.-
Digitális átalakításért felelős miniszter: STOJMENOVA DUH, Emilija
2023.01.24.-
Egészségügyi miniszter: PREVOLNIK RUPEL, Valentina
2023.10.13.-
Felsőoktatási, tudományos és innovációs miniszter: PAPIC, Igor
2023.01.24.-
Gazdasági, idegenforgalmi és sportminiszter: HAN, Matjaz
2023.01.24.-
Igazságügyi miniszter: KATIC, Andreja
2024.03.05.-
Infrastrukturális miniszter: BRATUSEK, Alenka
2023.01.24.-
Kohéziós és regionális fejlesztési miniszter: JEVSEK, Aleksander
2023.01.24.-
Környezetvédelmi, energia- és klímaügyi miniszter: KUMER, Bojan
2023.01.24.-
Közigazgatási miniszter: PROPS, Franc
2023.12.07.-
Kulturális miniszter: VRECKO, Asta
2022.06.01.-
Külügyminiszter: FAJON, Tanja
2022.06.01.-
Mezőgazdasági, élelmezési és erdészeti miniszter: CALUSIC, Mateja
2024.01.12.-
Munka-, család-, szociálpolitikai és esélyegyenlőségi miniszter: MESEC, Luka
2022.06.01.-
Oktatási miniszter: FELDA, Darjo
2023.01.24.-
Pénzügyminiszter: BOSTJANCIC, Klemen
2022.06.01.-
Szolidaritás jövőjéért felelős miniszter: MALJEVAC, Simon
2023.01.24.-
Természeti erőforrásokért és területrendezésért felelős miniszter: NOVAK, Joze
2023.12.07.-
Védelmi miniszter: SAREC, Marjan
2022.06.01.-
Tárca nélküli miniszter: ARCON, Matej (külföldön élő szlovénokért felelős)
2022.06.01.-
2022. június 1. Megalakult Robert Golob miniszterelnök kormánya. (20220601:MTI:K0046.ded)
2022. szeptember 15. Felajánlotta lemondását Danijel Besic egészségügyi miniszter, mert egy celjei kórházban összecseréltek két beteget, akik közül az egyik meghalt. Robert Golob kormányfő nem fogadta el a lemondást. (20220915:MTI:K0052.dmc)
2022. december 7. Benyújtotta lemondását Tatjana Bobnar belügyminiszter. (20221207:MTI:K0059.dsa)
2022. december 14. A parlament tudomásul vette Tatjana Bobnar belügyminiszter lemondását, a minisztérium vezetését ideiglenesen Sanja Ajanovic Hovnik közigazgatási miniszter vette át. (20221214:MTI:K0035.daa)
2023. január 24. A szlovén parlament megszavazta a Robert Golob kormányfő által javasolt kilenc miniszterjelöltet a kormányátalakítás keretében. (20230124:MTI:K0043.ded)
2023. július 7. Lemondott Danijel Besic Loredan egészségügyi miniszter. (20230707:MTI:K0037.dsa)
2023. október 4. Robert Golob szlovén kormányfő menesztette Irena Sinko mezőgazdasági- és Uros Brezan természeti erőforrásokért felelős minisztereket. Az új miniszterek kinevezéséig ideiglenesen Marjan Sarec védelmi, illetve Alenka Bratusek infrastrukturális miniszter látja el munkájukat. (20231004:MTI:K0058.dmc)
2023. október 10. A parlament jóváhagyta Valentina Prevolnik Rupel új egészségügyi miniszter kinevezését. (20231013:MTI:K0046.dsa)
2023. december 7. A parlament megszavazta Franc Props közigazgatási és Joze Novak természeti erőforrásokért és területrendezésért felelős miniszter kinevezését. (20231207:MTI:K0032.ded)
2024. január 12. A parlament rendkívüli ülésén megszavazta, hogy Mateja Calusic legyen az új mezőgazdasági, erdészeti és élelmezésügyi miniszter. (20240112:MTI:K0050.dsa)
2024. március 5. A szlovén parlament megszavazta Andreja Katic igazságügyi miniszterré történő kinevezését. (20240305:MTI:K0026.ded)
PARLAMENT: 
ÁLLAMTANÁCS (Drzavni Svet) (40 tagú)
elnök: LOTRIC, Marko
2022.12.19.-
NEMZETGYŰLÉS (Drzavni Zbor) (90 tagú)
elnök: KLAKOCAR ZUPANCIC, Urska
2022.05.13.-
2022. április 24. - Szlovéniában parlamenti választásokat tartottak. A voksolás eredményeként a 90 tagú parlamentben az újonnan alapított zöld-liberális irányultságú Szabadság Mozgalom 41, a Janez Jansa kormányfő vezette konzervatív Szlovén Demokrata Párt 27, a kereszténydemokrata Új Szlovénia párt 8, a Szociáldemokraták 7, a Baloldal 5 mandátumot szerzett, 1-1 garantált mandátumot a magyar és olasz kisebbség képviselőjének tartanak fenn.
2026. - Parlamenti választásokat tartanak Szlovéniában.
Országok szerint