2020. szeptember 24. csütörtök
Európai Unió
MONTENEGRÓ - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.predsjednik.me
Köztársasági elnök: DJUKANOVIC, Milo
2018.05.20.-
2018. április 15. - Montenegróban elnökválasztást rendeztek, amelyet a Szocialisták Demokratikus Pártjának (DPS) vezetője, Milo Djukanovic már az első fordulóban megnyert, legfőbb riválisa, a párton kívüli Mladen Bojanic a voksok egyharmadát szerezte meg. (Djukanovic kisebb megszakításokkal 27 éve a kis, Adria-parti ország vezetője, hatszor volt miniszterelnök, egyszer pedig köztársasági elnök. Kampánya során azt ígérte, fenntartja az Európai Unióval való szoros viszonyt és nem közeledik Oroszországhoz.)
2023. - Montenegróban elnökválasztást tartanak.
KORMÁNY: 
Internet: http://www.gov.me , www.predsjednik.gov.me
miniszterelnök: MARKOVIC, Dusko
2016.11.28.-
MINISZTEREK: 
Miniszterelnök-helyettes: HUSOVIC, Rafet
2012.12.04.-
Miniszterelnök-helyettes: PAZIN, Zoran
2016.11.28.-
Miniszterelnök-helyettes: SIMOVIC, Milutin
2016.11.28.-
Belügyminiszter: NUHODZIC, Melvudin
2016.11.28.-
Egészségügyi miniszter: HRAPOVIC, Kenan
2016.11.28.-
Emberi és nemzetiségi jogok minisztere: ZENKA, Mehmet
2016.11.28.-
Európai integrációs miniszter: ---
()
Gazdasági miniszter: SEKULIC, Dragica
2016.11.28.-
Idegenforgalmi és fenntartható fejlődés minisztere: RADULOVIC, Pavle
2016.11.28.-
Igazságügyi miniszter: PAZIN, Zoran
2012.12.04.-
Közigazgatási miniszter: PRIBILOVIC, Suzana
2016.11.28.-
Közlekedési és tengerészeti miniszter: NURKOVIC, Osman
2016.11.28.-
Kulturális miniszter: BOGDANOVIC, Aleksandar
2016.11.28.-
Külügyminiszter: DARMANOVIC, Srdjan
2016.11.28.-
Mezőgazdasági és vidékfejlesztési miniszter: SIMOVIC, Milutin
2016.11.28.-
Munkaügyi és társadalombiztosítási miniszter: PURISIC, Kemal
2016.11.28.-
Oktatási miniszter: SEHOVIC, Damir
2016.11.28.-
Pénzügyminiszter: RADUNOVIC, Darko
2016.11.28.-
Regionális fejlesztési miniszter: HUSOVIC, Rafet
2012.12.04.-
Sportminiszter: JANOVIC, Nikola
2016.11.28.-
Tudományügyi miniszter: DAMJANOVIC, Sanja
2016.11.28.-
Védelmi miniszter: BOSKOVIC, Predrag
2016.11.28.-
Tárca nélküli miniszter: VUCINOVIC, Marija
2012.12.04.-
PARLAMENT: 
PARLAMENT (Szkupstina Crne Gore) (81 tagú)
elnök: BRAJOVIC, Ivan
2016.11.24.-
2020. augusztus 30. - Montenegróban parlamenti választást tartottak. A 76,35 százalékos részvétel mellett zajló voksoláson elvesztette többségét a harminc éve kormányzó balközép Szocialisták Demokratikus Pártja (DPS), amely ugyan a legtöbb szavazatot kapta, de a 81 tagú törvényhozásban koalíciós partnereivel csak 40, míg az ellenzék 41 képviselői helyet szerzett. A hivatalos végeredmény szerint a DPS 30, a legnagyobb ellenzéki párt, a Demokratikus Front (DF) által vezetett Montenegró jövőjéért elnevezésű koalíció (ZBGC) 27, a szintén ellenzéki Béke a mi népünk lista 10, a független-zöld Egyesült Reform Akció párt 4, a DPS-szel szövetséges Montenegrói Szociáldemokraták és a bosnyák kisebbséget képviselő Bosnyák Párt 3-3, a Szociáldemokrata Párt 2, két albán kisebbségi lista 1-1 mandátumhoz jutott.
2024. - Montenegróban parlamenti választások megtartása esedékes.
Országok szerint