2020. január 17. péntek
Európai Unió
ÉSZT KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.president.ee
Köztársasági elnök: KALJULAID, Kersti
2016.10.10.- 2016. október 3. - Észtországban egy különleges választási kollégium a biológus végzettségű Kersti Kaljulaidot választotta meg az ország új elnökének. A politikusnő Thomas Hendrik Ilvest követi a jobbára protokoláris jellegű tisztségben. (A parlament augusztus 29-30-án három fordulóban sem tudott államfőt választani, mivel a szavazás során a három jelölt egyike sem tudta a képviselők kétharmadának támogatását megszerezni.)
KORMÁNY: 
Internet: http://www.valitsus.ee
miniszterelnök: RATAS, Jüri
2016.11.21.-
MINISZTEREK: 
Belügyminiszter: HELME, Mart
2019.04.29.-
Gazdasági és infrastrukturális miniszter: AAS, Taavi
2019.04.29.-
Igazságügyi miniszter: AEG, Raivo
2019.04.29.-
Környezetvédelmi miniszter: KOKK, Rene
2019.04.29.-
Közigazgatási miniszter: AAB, Jaak
2019.04.29.-
Kulturális miniszter: LUKAS, Tonis
2019.04.29.-
Külkereskedelmi és IT-miniszter: KINGO, Kert
2019.05.16.-
Külügyminiszter: REINSALU, Urmas
2019.04.29.-
Népesedési miniszter: SOLMAN, Riina
2019.04.29.-
Oktatási és kutatási miniszter: REPS, Mailis
2019.04.29.-
Pénzügyminiszter: HELME, Martin
2019.04.29.-
Szociális miniszter: KIIK, Tanel
2019.04.29.-
Védelmi miniszter: LUIK, Jüri
2019.04.29.-
Vidékfejlesztési miniszter: JÄRVIK, Mart
2019.04.29.-
PARLAMENT:  ÁLLAMI GYŰLÉS (Riigikogu) (101 tagú)
elnök: POLLUAAS, Henn
2019.04.04.- 2019. március 3. - Észtországban parlamenti választásokat rendeztek, amelyen az Észt Reformpárt a 101 tagú törvényhozásban 34 mandátumot szerzett. Az Észt Centrumpárt 26, a radikális jobboldali, populista Észt Konzervatív Néppárt 19, a nemzeti-konzervatív Pro Patria párt 12, a Szociáldemokrata Párt 10 képviselői helyet szerzett.
Országok szerint