2021. október 18. hétfő
Európai Unió
NÉMET SZÖVETSÉGI KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.bundespraesident.de
Szövetségi elnök: STEINMEIER, Frank-Walter
2017.03.22.-
2017. február 12. - Berlinben a csak az államfő megválasztására összeülő különleges testület, a szövetségi közgyűlés (Bundesversammlung) a szociáldemokrata Frank-Walter Steinmeiert választotta meg Németország 12. szövetségi elnökének. Steinmeierre már az első fordulóban a testület 1260 tagja közül 931 szavazott. A második 128 szavazattal a Baloldal jelöltje, Christoph Butterwegge, a harmadik a jobboldali Alternatíva Németországnak (AfD) jelöltje, Albrecht Glaser lett 42 szavazattal. A március 19- én hivatalba lépő új államfő Joachim Gauckot követi a tisztségben.
2022. február 13. - Németországban elnökválasztást tartanak. Hivatalos oldal-KORMÁNY
Internet: http://www.bundesregierung.de , www.bundeskanzlerin.de
Szövetségi kancellár: MERKEL, Angela (CDU)
2005.11.22.-
MINISZTEREK: 
Szövetségi alkancellár: SCHOLZ, Olaf (SPD)
2018.03.14.-
Kancellári Hivatal minisztere: BRAUN, Helge (CDU)
2018.03.14.-
Belügyminiszter: SEEHOFER, Horst (CSU)
2018.03.14.-
Család-, idős-, nő- és ifjúságügyi miniszter: LAMBRECHT, Christine (SPD) (ügyvivő)
2021.05.19.-
Egészségügyi miniszter: SPAHN, Jens (CDU)
2018.03.14.-
Gazdasági és energiaügyi miniszter: ALTMAIER, Peter (CDU)
2018.03.14.-
Igazságügyi és fogyasztóvédelmi miniszter: LAMBRECHT, Christine (SPD)
2019.06.27.-
Környezet- és természetvédelmi és nukleáris biztonságért felelős miniszter: SCHULZE, Svenja (SPD)
2018.03.14.-
Közlekedési és digitális infrastruktúráért felelős miniszter: SCHEUER, Andreas (CSU)
2018.03.14.-
Külügyminiszter: MAAS, Heiko
2018.03.14.-
Mezőgazdasági és élelmezési miniszter: KLÖCKNER, Julia (CDU)
2018.03.14.-
Munkaügyi és szociális miniszter: HEIL, Hubertus (SPD)
2018.03.14.-
Nemzetközi gazdasági együttműködési és fejlesztési miniszter: MÜLLER, Gerd (CSU)
2013.12.17.-
Oktatási és kutatási miniszter: KARLICZEK, Anja (CDU)
2018.03.14.-
Pénzügyminiszter: SCHOLZ, Olaf (SPD)
2018.03.14.-
Védelmi miniszter: KRAMP-KARRENBAUER, Annegret (CDU)
2019.07.24.-
2018. március 14. Megalakult a hárompárti koalíciós kormány. A koalíció pártjai: a Német Kereszténydemokrata Unió (CDU), a Keresztényszociális Unió (CSU) és a Német Szociáldemokrata Párt (SPD).
PARLAMENT: 
BUNDESRAT (Szövetségi Tanács) (69 tagú)
elnök: HASELHOFF, Reiner
2020.11.01.-
BUNDESTAG (Szövetségi Gyűlés) (709 tagú)
elnök: SCHÄUBLE, Wolfgang (CDU)
2017.10.24.-
2021. szeptember 26. - Németországban szövetségi parlamenti (Bundestag) választásokat tartottak. A voksoláson a hivatalos előzetes végeredmény szerint a Német Szociáldemokrata Párt (SPD) kapta a legtöbb szavazatot, a minden eddiginél nagyobb, 735 fős parlamentben 206 képviselői helyet szerzett. A Kereszténydemokrata Unió (CDU) és a Keresztényszociális Unió (CSU) szövetsége
196, a Szövetség 90 - A Zöldek 118, a Szabad Demokrata Párt (FDP) 92, az Alternatíva Németországnak (AfD) 83, a Baloldal 39 mandátumhoz jutott.
2025. - Németországban szövetségi parlamenti (Bundestag-) választások esedékesek.
Országok szerint