2017. szeptember 22. péntek
Európai Unió
EURÓPAI UNIÓ - EURÓPAI BIZOTTSÁG TAGJAI (2. rész) (European Commission)
(EU fő szerve)
VEZETŐ: 
Elnök:Jean-Claude JUNCKER (Luxemburg)
2014.11.01-
Alelnökök:
Első alelnök:
2014.11.01-Frans TIMMERMANS (Hollandia)
kül- és biztonságpolitikai
főképviselő:Federica MOGHERINI
2014.11.01-(Olaszország)
2014.11.01-Andrus ANSIP (Észtország)
2014.11.01-Maros SEFCOVIC (Szlovákia)
2014.11.01-Valdis DOMBROVSKIS (Lettország)
2014.11.01-Jyrki KATAINEN (Finnország)
TAGSÁG
2014. november 1. Hivatalba lépett a Jean-Claude JUNCKER vezette Európai Bizottság.
Az előző, José Manuel Durao Barroso által vezetett Európai Bizottság 2010. február 10. és 2014. október 31. között volt hivatalban.
Utolsó változás: 2016.06.25. Jonathan Hill (Nagy-Britannia) pénzügyi stabilitásért és pénzügyi szolgáltatásokért felelős biztos lemondott, miután győzött az EU-ból való kilépést pártoló tábor a június 23-án Nagy-Britanniában megtartott népszavazáson. Lemondását elfogadták, portfólióját Valdis Dombrovskis (Lettország) az euróért és szociális párbeszédért felelős biztos veszi át. (forrás 2016.06.25.K0033,eu.int.2016.06.28.) 2016.07.15. Hivatalosan távozott a testületből Jonathan Hill brit uniós biztos. Feladatait másnap Valdis Dombrovskis (Lettország) az euróért és szociális párbeszédért felelős biztos vette át. (2016.07.11.k0045,eu.int.) 2016.09.19. Az EU Tanácsa jóváhagyta az új brit uniós biztosnak jelölt Julian King kinevezését. (forrás 2016.09.19.k0061,eu.int.) 2016.12.31. Távozott a testületből Krisztalina Georgieva (Bulgária) alelnök, költségvetésért és emberi erőforrásokért felelős biztos.
Feladatait Günther H. Oettinger (Németország) vette át. (forrás 2016.10.28.K0067 + 2017.01.03.eu.int) 2017.07.07. Megkezdte tevékenységét Marija Gabriel (Bulgária) digitális gazdaságért és társadalomért felelős új uniós biztos.
minőségi jogalkotás, uniós intézményközi
kapcsolatok, jogállamiság, az Unió
alapjogi chartájának tiszteletben tartása,
fenntartható fejlődés:
2014.11.01-Frans TIMMERMANS (Hollandia)
költségvetés és emberi erőforrások:
2017.01.01-Günther OETTINGER (Németország)
digitalizált egységes piac:
2014.11.01-Andrus ANSIP (Észtország)
energiaunió:
2014.11.01-Maros SEFCOVIC (Szlovákia)
euró ügyei és szociális párbeszéd:
2014.11.01-
pénzügyi stabilitás, pénzügyi
szolgáltatások és tőkepiaci unió:Valdis DOMBROVSKIS (Lettország)
2016.07.16-
munkahelyteremtés, növekedés,
beruházások és versenyképesség:
2014.11.01-Jyrki KATAINEN (Finnország)
mezőgazdaság és vidékfejlesztés:
2014.11.01-Phil HOGAN (Írország)
éghajlat- és energiapolitika:
2014.11.01-Miguel Arias CANETE
(Spanyolország)
versenyjog:
2014.11.01-Margrethe VESTAGER (Dánia)
gazdasági és pénzügyek, adózás és
vámunió:
2014.11.01-Pierre MOSCOVICI (Franciaország)
oktatás, kultúra, ifjúságpolitika és
sportügyek:
2014.11.01-NAVRACSICS Tibor (Magyarország)
foglalkoztatási és szociális ügyek,
munkavállalói készségek és mobilitás:
2014.11.01-Marianne THYSSEN (Belgium)
környezetpolitika, tengerügyek
és halászati politika:
2014.11.01-Karmenu VELLA (Málta)
európai szomszédságpolitika és
EU-csatlakozási tárgyalások:
2014.11.01-Johannes HAHN (Ausztria)
egészségügy és élelmiszerbiztonság:
2014.11.01-Vytenis ANDRIUKAITIS
(Litvánia)
humanitárius segítségnyújtás és
válságkezelés:
2014.11.01-Hrisztosz SZTILIANIDESZ
(Ciprus)
belső piac, ipar-,
vállalkozás- és kkv-politika:
2014.11.01-Elzbieta BIENKOWSKA
(Lengyelország)
nemzetközi együttműködés és
fejlesztés:
2014.11.01-Neven MIMICA (Horvátország)
jogérvényesülés, fogyasztópolitika és
nemek közötti esélyegyenlőség:
2014.11.01-Vera JOUROVÁ (Csehország)
migrációs és uniós belügyek, valamint
uniós polgárság:
2014.11.01-Dimitrisz AVRAMOPULOSZ
(Görögország)
regionális politika:
2014.11.01-Corina CRETU (Románia)
kutatás, tudomány és innováció:
2014.11.01-Carlos MOEDAS (Portugália)
kereskedelem:
2014.11.01-Cecilia MALMSTRÖM (Svédország)
közlekedés:
2014.11.01-Violeta BULC (Szlovénia)
biztonsági unió
(terrorizmus, szervezett bűnözés
és kiberbűnözés elleni küzdelem):Julian KING (Nagy-Britannia)
2016.09.19-
digitális gazdaság és társadalom:
2017.07.07-Marija GABRIEL (Bulgária)

Országok szerint