2019. március 24. vasárnap
Európai Unió
ALBÁN KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.president.al
Köztársasági elnök: Ilir META
2017.07.24-
(Elődje, Bujar Nishani 2012.07.24-től volt hivatalban.) 2017.04.28. Ilir Meta házelnököt választotta a parlament államfővé. 2017.07.24-én iktatták be.
KORMÁNY: 

Internet: http://www.kryeministria.al

Hivatalba lépett: 2013.09.15. Edi Rama kormánya (Elődje Sali Berisha második kormánya 2009.09.17-től volt hivatalban.)

Miniszterelnök: Edi RAMA (PS)
2013.09.15-
Külügyminiszter: Ditmir BUSHATI (PS)
2013.09.15-

PS = Albán Szocialista Párt
---

PARLAMENT: 
Parlament (Kuvendi) (140 tagú)
elnök: Gramoz RUCI
2017.09.09-

2017.06.25. Parlamenti választásokat tartottak. Abszolút többséghez jutott a parlamentben a hivatalban lévő Edi Rama miniszterelnök Szocialista Pártja (PS), 73 mandátumot szereztek a 140 tagú törvényhozásban. A második helyen végzett az ellenzéki jobbközép Albán Demokrata Párt (PD), 43 mandátumot szerzett, míg a szocialistákkal szövetséges Szocialista Mozgalom az Integrációért (LSI) 19 képviselőt küldhet a parlamenti padsorokba. A negyedik helyen végzett Igazság, Integráció és Egység Pártjának négy képviselője.
.......................................................................... Amennyiben a teljes kormánylista érdekli, forduljon kérdésével a
Sajtóadatbankhoz: 441 9423, sab@mti.hu
Országok szerint