2019. november 21. csütörtök
Európai Unió
SZERBIA KÖZTÁRSASÁG (SZERBIA) - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.predsednik.rs
Köztársasági elnök: Aleksandar VUCIC
2017.05.31-
(Elődje, Tomislav Nikolic 2012.05.31-től volt hivatalban) 2017.04.02. Elnökválasztást tartottak, amelyet a Szerb Haladó Párt (SNS) vezetője, Aleksandar Vucic kormányfő nyert meg a szavazatok több mint 55 százalékával. (A szavazatok 99 százalékának feldolgozása alapján.) 2017.05.31. Aleksandar Vucic letette az elnöki esküt. 2017.06.23. Beiktatták Aleksandar Vucic elnököt
KORMÁNY: 
Internet: http://www.srbija.gov.rs
Hivatalba lépett: 2017.06.29. Ana Brnabic kormánya. (Elődje, Aleksandar Vucic 2. kormánya 2016.08.11-től volt hivatalban.)

Utolsó változás: 2018.05.08. Lemondott Dusan Vujovic pénzügyminiszter. 2018.05.17. Ana Brnabic kormányfő átemenetileg ellátja a pénzügyi tárca vezetését 2018.05.29. Sinisa Mali, Belgrád eddig polgármesterét választotta meg a szerb parlament pénzügyminiszternek.
Miniszterelnök Ana BRNABIC
2017.06.29-
Miniszterelnök-helyettes: Ivica DACIC (első)
2014.04.27-
Rasim LJAJIC
2012.07.27-
Zorana MIHAJLOVIC
2014.04.27-
Nebojsa STEFANOVIC
2014.04.27-
Bányászati és energiaügyi
miniszter: Aleksandar ANTIC
2014.04.27-
Belügyminiszter: Nebojsa STEFANOVIC
2014.04.27-
Egészségügyi miniszter: Zlatibor LONCAR
2014.04.27-
Európai integrációs miniszter: Jadranka JOKSIMOVIC
2017.06.29-
Építési, közlekedési és
infrastrukturális miniszter: Zorana MIHAJLOVIC
2014.04.27-
Gazdasági miniszter: Goran KNEZEVIC (SNS)
2016.08.11-
Ifjúsági és sportminiszter: Vanja UDOVICIC
2013.09.02-
Igazságügy-miniszter: Nela KUBUROVIC
2016.08.10-
Kereskedelmi, idegenforgalmi
és távközlési miniszter: Rasim LJAJIC
2014.04.27-
Környezetvédelmi miniszter: Goran TRIVAN
2017.06.29-
Közigazgatási és helyi
önkormányzati miniszter: Branko RUZIC
2017.06.29-
Kulturális és információs
miniszter: Vladan VUKOSAVLJEVIC
2016.08.11-
Külügyminiszter: Ivica DACIC
2014.04.27-
Mezőgazdasági, erdő- és
vízgazdálkodási miniszter: Branislav NEDIMOVIC
2016.08.11-
Munkaügyi, foglalkoztatási,
szociális és veteránügyi
miniszter: Zoran DJORDJEVIC
2017.06.29-
Oktatási, tudományos és
technológia fejlesztési miniszter: Mladen SARCEVIC
2016.08.11-
Pénzügyminiszter: Sinisa MALI
2018.05.29-
Védelmi miniszter: Aleksandar VULIN
2017.06.29-
Tárca nélküli miniszterek:
Slavica DJUKIC-DEJANOVIC
(népesedéspolitika)
2016.08.11-
Milan KRKABABIC
(regionális fejlesztés és állami
vállalatok koordinálása)
2016.08.11-
Nenad POPOVIC
(innováció és technológiai fejlesztés)
2017.06.29-


Kormánykoalíció: Szerb Haladó párt - SNS Szerbiai Szocialista Párt - SPS Vajdasági Magyar Szövetség - VMSZ

---

PARLAMENT: 
Nemzetgyűlés (Narodna skupstina) (250 tagú)
elnöke: Maja GOJKOVIC (SNS)
2014.04.23-

Legutóbb, a 2016.04.24-én megtartott előrehozott parlamenti választáson a 250 parlamenti helyből az eddig is kormányzó jobbközép Szerb Haladó Párt (SNS) 131 mandátumot, a baloldali Szerbiai Szocialista Párt (SPS) 29, az ultranacionalista Szerb Radikális Párt (SRS) 22, az ellenzéki Demokrata Párt (DS) 16, az Elég volt (Dosta je bilo) nevű mozgalom 16, a Boris Tadic volt államfő által vezetett hárompárti koalíció, az LDP-LSV-SDS 13, valamint a Szerbiai Demokrata Párt (DSS) és a Dveri mozgalom koalíciója is 13 mandátumot szerzett. A hét országos párt mellett öt nemzeti kisebbségi párt politikusai is részt
vesznek a szerb törvények alakításában: a Vajdasági Magyar Szövetségnek (VMSZ) 4, a bosnyák Szandzsáki Demokratikus Akciópártnak 2, a Szandzsáki Bosnyák Demokratikus Uniónak 2, az albán Demokratikus Cselekvés Pártjának 1 és a Zöld Pártnak is 1 mandátuma lett.
----
VAJDASÁGI AUTONÓM TARTOMÁNY - kormánylista

Terület: 21 500 km2
Főváros: Újvidék
Hivatalos nyelv: horvát, magyar, román, ruszin, szerb, szlovák

---

VAJDASÁGI AUTONÓM TARTOMÁNYI KORMÁNY
elnöke: Igor MIROVIC (SNS)
2016.06.20-


Kormánykoalíció: Szerb Haladó Párt (SNS) Szerbiai Szocialista Párt (SPS) Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ)

VAJDASÁGI AUTONÓM TARTOMÁNYI PARLAMENT
Képviselőház (120 tagú)
elnöke: PÁSZTOR István
2012.06.22-
2016.06.02.K0025)

2016.04.24. A vajdasági tartományi parlamenti választásokon az eddig ellenzékben lévő SNS most a szavazatok 44,5 százalékát szerezte meg, ami a 120 fős vajdasági parlamentben 63 mandátumot, azaz abszolút többséget jelent. A baloldali Szerbiai Szocialista Párt (SPS) 12 mandátumot, a Demokrata Párt (DS), valamint az ultranacionalista Szerb Radikális Párt (SRS) 10-10 mandátumot szerzett. A Vajdasági Szociáldemokrata Liga 9 mandátumot, az Elég volt mozgalom 7, a Vajdasági Magyar Szövetség 6, a Vajdasági Magyarok Demokratikus Közösségének és a Horvátok Demokratikus Közösségének koalíciója 2, egy szlovák kisebbségi párt pedig 1 helyet szerzett.
Országok szerint