2019. január 21. hétfő
Európai Unió
MACEDÓN KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.president.gov.mk
Köztársasági elnök: Gjorge IVANOV
2009.05.12-
(Elődje, Branko Crvenkovszki 2004.05.12-2009.05.12. között töltötte be az államfői posztot.)
2014.04.13. Megrendezték az elnökválasztás első fordulóját, amelyen Gjorge Ivanov a voksok 51,65 százalékát szerezte meg, míg a második helyen az ellenzéki Sztevo Pentarovszki végzett 37,57 százalékkal. Az április 27-i második fordulót a hivatalban levő Gjorge Ivanov nyerte meg a szavazatok 55,28 százalékának megszerzésével.
2016.06.21. A szkopjei parlament elutasította Gjorge Ivanov elnök visszahívását.
KORMÁNY: 

Internet: http://www.vlada.mk

Hivatalba lépett: 2017.06.01. Zoran Zaev koalíciós kormánya. (Elődje, Emil Dimitriev ideiglenes kormánya 2016.01.18-tól volt hivatalban.)
Utolsó változás: 2018.03.21. Lemondott Bilen Saliji igazságügy-miniszter.
2018.06.02. Átalakították a kormányt, a Demokratikus Unió az Integrációért (DUI) és az Albánok Szövetsége is csatlkozott a koalicióhoz. Az addigi oktatási miniszter Renata Deszkoszka lett az igazságügyminiszter. Az új oktatási miniszter Arbr Ademi, a kulturális Asaf Ademi lett Robert Alagjozovszki helyett.
Miniszterelnök: Zoran ZAEV
2017.05.31-
Miniszterelnök-helyettes: Hazbi LIKA (társadalmi párbeszéd)
2017.06.01-
Kocso ANGJUSEV (gazdasági ügyek)
2017.06.01-
Bujar OSZMANI (európai ügyek)
2017.06.01-
Radmila SEKERINSZKA
2017.06.01-
Oliver SZPASZOVSZKI
2017.06.01-
Belügyminiszter: Oliver SZPASZOVSZKI
2017.06.01-
Egészségügyi miniszter: Venko FILIPCSE
2017.12.18-
Gazdasági miniszter: Kresnik BEKTESI
2017.06.01-
Helyi önkormányzati miniszter: Szuhejl FAZLIU
2017.06.01-
Igazságügy-miniszter: Renata DESZKOSZKA
2018.06.02-
Információs társadalmi és
közigazgatási miniszter: Damjan MANCSEVSZKI
2017.06.01-
Környezetvédelmi és
területfejlesztési miniszter: Szadula DURAKI
2017.06.01-
Közlekedési és távközlési
miniszter: Goran SZUGARESZKI
2017.06.01-
Kulturális miniszter: Asef ADEMI
2017.06.01-
Külügyminiszter: Nikola DIMITROV
2017.06.01-
Mezőgazdasági, erdészeti és
vízügyi miniszter: Ljupcso NIKOLOVSZKI
2017.06.01-
Munkaügyi és társadalom-
biztosítási miniszter: Mila CAROVSZKA
2017.06.01-
Oktatási és tudományos
miniszter: Arber ADEMI
2017.06.01-
Pénzügyminiszter: Dragan TEVDOVSZKI
2017.06.01-
Védelmi miniszter: Radmila SEKERINSZKA
2017.06.01-
Tárca nélküli miniszter: Edmond ADEMI
2017.06.01-
Robert POPOVSZKI
2017.06.01-
Zoran SAPURIKJ
2017.06.01-
Zorica APOSZTOLSZKA
2017.06.01-
Bardul DAUTI
2018.06.02-
Elvin HASZAN
2018.12.26-
Muzafer BAJRAM
2018.12.26-


Kormánykoalíció: Macedóniai Szociáldemokrata Szövetség (SDSM) Albánok Szövetsége Demokratikus Unió az Integrációért (DUI) Albánok Demokratikus Pártja (DPA) Besa (Ígéret)

---

PARLAMENT: 
Képviselőház (Szobranje) (120 tagú)
elnöke: Talat XHAFERI
2014.04.27-

2016.12.11. Előre hozott parlamenti választásokat tartottak. A jobbközép Belső Macedón Forradalmi Szervezet-Macedón Nemzeti Egység Demokratikus Pártjának (VMRO-DPMNE) és koalíciós partnereinek 51 mandátum jutott a parlamentben, a balközép Macedóniai Szociáldemokrata Szövetség (SDSM) vezette koalíciónak 49 képviselője lett. A Demokratikus Unió az Integrációért (DUI) 10 mandátumot, míg az Albánok Demokratikus Pártja csupán 2 parlamenti helyet szerzett. Az újonnan alakult Besa (Ígéret) nevű albán pártnak 5 hely, az Albánok Szövetségének pedig 3 hely jutott.
Országok szerint