2019. március 24. vasárnap
Európai Unió
HORVÁT KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://predsjednica.hr
Köztársasági elnök: Kolinda GRABAR-KITAROVIC
2015.02.19-
(Elődje, Ivo Jisipovic 2010.02.18-2015.02.19. között volt hivatalban.) 2015.01.11-én tartott második elnökválasztási fordulón Kolinda Grabar Kitarovic, a Horvát Demokratikus Közösség jelöltje 50,42 százalékkel nyert.
KORMÁNY: 
Internet: http://www.vlada.hr

Hivatalba lépett: 2017.06.09. Andrej Plenkovic 2. kormánya. Az előző Plenkovic-kormány 2016.10.19-től volt hivatalban.)


Utolsó változás: 2018.05.14. Lemondott Martina Dalic miniszterelnök-helyettes, gazdasági miniszter az Agrokor nevű cégcsoport körüli botrány miatt.
2018.05.25. Darko Horvat lett az új gazdasági miniszter.

Miniszterelnök: Andrej PLENKOVIC (HDZ)
2017.06.09-
Miniszterelnök-helyettes: Damir KRSTICEVIC (HDZ)
2016.10.19-
Predrag STROMAR (HNS)
2017.06.09-
Marija PEJCINOVIC BURIC (HDZ)
2017.06.19-
Tomislav TOLUSIC
2018.05.14-
Belügyminiszter: Davor BOZINOVIC (HDZ)
2017.06.09-
Demográfiai, család- és
ifjúságügyi és szociálpolitikai
miniszter: Nada MURGANIC
2016.10.19-
Egészségügyi miniszter: Milan KUJUNDZIC
2016.10.19-
Építésügyi és tervezési
miniszter: Predrag STROMAR (HNS)
2017.06.09-
Gazdasági miniszter: Darko HORVAT
2018.05.25-
Idegenforgalmi miniszter: Gari CAPPELLI
2016.10.19-
Igazságügyi miniszter: Drazen BOSNJAKOVIC (HDZ)
2017.06.09-
Környezetvédelmi és
energiaügyi miniszter: Tomislav CORIC (HDZ)
2017.06.09-
Közigazgatási miniszter: Lovro KUSCEVIC (HDZ)
2017.06.09-
Kulturális miniszter: Nina Obuljen KORZINEK
2016.10.19-
Külügy- és Európa-ügyi
miniszter: Marija PEJCINOVIC BURIC (HDZ)
2017.06.19-
Mezőgazdasági miniszter: Tomislav TOLUSIC
2016.10.19-
Munka- és nyugdíjügyi
miniszter: Marko PAVIC (HDZ)
2017.06.09-
Oktatási miniszter: Blazenka DIVJAK (HNS)
2017.06.09-
Pénzügyminiszter: Zdravko MARIC (HDZ)
2016.01.22-
Regionális fejlesztési és
az uniós alapokért felelős
miniszter: Gabrijela ZALAC
2016.10.19-
Tengerészeti, közlekedési és
infrastrukturális miniszter: Oleg BUTKOVIC (HDZ)
2016.01.22-
Veteránügyi miniszter: Tomo MEDVED
2016.03.21-
Védelmi miniszter: Damir KRSTICEVIC (HDZ)
2016.10.19-
Tárca nélküli miniszter: Goran MARIC (HDZ)
(állami vagyon felügyelete)
2016.10.19-


Koalíciós pártok: HDZ - Horvát Demokratikus Közösség HNS - Horvát Néppárt
---

PARLAMENT: 
Nemzetgyűlés (Hrvatski Sabor) (151 tagú)
elnök: Gordan JANDROKOVIC
2017.05.05-

2016.09.11. Előre hozott parlamenti választást tartottak, amelyen a jobboldali Horvát Demokratikus Közösség (HDZ) a diaszpóra két képviselőjével együtt 61, az ellenzéki Szociáldemokrata Párt (SDP) irányította koalíció pedig 54 mandátumot szerzett a 151 tagú törvényhozásban. A harmadik helyen a Híd Függetlenek Listája (Most) végzett 13 mandátummal. Az Élőlánc (Zivi Zid) 8, az Isztriai Demokratikus Gyűlés (IDS) 3, Milan Bandic zágrábi polgármester BM 365 nevű pártja 2, valamint a Szlavónia és Baranya Horvát Demokratikus Szövetség (HDSSB) 1 mandátumot szerzett, továbbá van egy, a diaszpóra által megválasztott független képviselő is. A nemzeti kisebbségeknek garantált nyolc képviselői hely körül hármat a szerb, egyet-egyet a magyar, az olasz, valamint a cseh és szlovák képviselő tölt be, az összes többi nemzetiséget pedig két honatya képviseli az új összetételű parlamentben.
Országok szerint