2019. január 21. hétfő
Európai Unió
ROMÁNIA - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.presidency.ro
Elnök: Klaus IOHANNIS
2014.12.21-
(Elődje Traian Basescu 2004.12.20-tól volt hivatalban.) 2014.11.02-án és 11.16-án elnökválasztást tartottak, amelyet Klaus Iohannis, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, a jobbközép Keresztény-liberális Szövetség (ACL) jelöltje, Nagyszeben szász polgármestere nyert meg a szavazatok 54,50 százalékával (99 százalékos eredmény). 2014.12.21. Klaus Iohannist beiktatták hivatalába.
KORMÁNY: 
Internet: http://www.gov.ro
Hivatalba lépett: 2018.01.29. Viorica Dancila kormánya. (Elődje, Mihai Fifor ügyvezető kormánya 2018.01.16-tól volt hivatalban.)
Utolsó változás: 2018.01.17. Klaus Iohannis államfő kormányalakítással bízta meg Viorica Dancila EP-képviselőt. 2018.04.27. Iohannis államfő bejelentette, hogy megvonja bizalmát és lemondásra szólította fel Dancila miniszterelnököt.
2018.06.20. A kormány leváltása érdekében terjesztett bizalmatlansági indítványt a parlament elé a jobbközép ellenzék 152 törvényhozója 2018.08.31. Lemondott Nicolae Burnete kutatási és innovációs miniszter.
2018.09.27. Lemondott Valentin Popa román oktatási miniszter.
2018.11.10. Benyújtotta lemondását Victor Negrescu európai ügyekért felelős miniszter. 2018.11.19. Lemondott Mihai Fifor védelmi miniszter; a nagyobbik kormánypárt, a Szociáldemokrata Párt (PSD) kormányalakításról döntött. Nyolc poszton lesz változás. 2018.11.20. Klaus Iohannis aláírta az új gazdasági, a védelmi, a távközlési, a munkaügyi, az ifjúsági és sport, valamint a kulturális miniszter kinevezését. 2018.12.20. A jobbközép ellenzék által beterjesztett bizalmatlansági indítvány nem kapott szükséges számú szavazatot. 2019.01.03. Távozott a kormányból Paul Stanescu regionális fejlesztési miniszter és kormányfő-helyettes, illetve Lucian Sova közlekedési miniszter. 2019.01.07. Klaus Iohannis aláírta a két ideiglenes tárcavezető kinevezését ***
Miniszterelnök: Vasilica Viorica DANCILA
2018.01.29-:
Miniszterelnök-helyettes: Ana BIRCHALL
2018.01.29-: Viorel STEFAN;
2018.01.29-: Gratiela Leocadia GAVRILESCU;
2017.04.03-:
Eugen Orlando TEODOROVICI (ideiglenes)
2019.01.07-:
Belügyminiszter: Carmen Daniela DAN
2017.01.04-:

Egészségügyi miniszter: Sorina PINTEA
2018.01.29-:
Energiaügyi miniszter: Anton ANTON
2018.01.19-: Európai forrásokért felelős
miniszter: Rovana PLUMB
2018.01.29-:
Gazdasági miniszter: Niculae BADALAU
2018.11.20-: Határon túli románokért felelős
miniszter: Natalia Elena INTOTERO
2018.01.29-:
Idegenforgalmi miniszter: Bogdan Gheorghe TRIF
2018.01.29-:
Ifjúsági és sportminiszter: Constantin-Bogdan MATEI
2018.11.20-:
Igazságügy-miniszter: Tudorel TOADER
2017.02.23-:
Kommunikációs és információs
miniszter: Alexandru PETRESCU
2018.11.20-:
Környezetvédelmi miniszter: Gratiela Leocadia GAVRILESCU
2017.04.03-:

Közlekedési miniszter: Rovana PLUMB (ideiglenes)
2019.01.07-:
Kulturális miniszter: Valer Daniel BREAZ
2018.11.20-:
Kutatási és innovációs miniszter: Nicolae HURDUC
2018.10.26-:
Külügyminiszter: Teodor Viorel MELESCANU
2017.01.04-:
Mezőgazdasági és
vidékfejlesztési miniszter: Petre DAEA
2017.01.04-:
Munkaügyi és szociális
miniszter: Marius BUDAI
2018.11.20-:
Oktatási miniszter: Ecaterina ANDRONESCU
2018.11.20-: Parlamenti kapcsolatokért
felelős miniszter: Viorel ILIE
2017.04.03-:

Pénzügyminiszter: Eugen Orlando TEODOROVICI
2018.01.29-: Regionális fejlesztési és
közigazgatási miniszter: Eugen Orlando TEODOROVICI (ideiglenes)
2019.01.07-: Üzleti, kereskedelmi
és vállalkozási miniszter: Stefan Radu OPREA
2018.01.29-:
Védelmi miniszter: Gabriel LES
2018.11.20-:
Vízügyi és erdészeti miniszter: Ioan DENES
2018.01.29-: Tárca nélküli miniszter
- Európai ügyekért felelős: George CIAMBA
2018.11.14-: ***)
---
PARLAMENT: 
Szenátus (176 tagú)
elnöke: Calin POPESCU TARICEANU
2014.03.10-
Képviselőház (412 tagú)
elnöke: Liviu DRAGNEA
2016.12.21-

2016.12.11. A parlamenti választások végleges eredménye szerint a választásokon győztes szociáldemokrata párt (PSD) 154 képviselői és 67 szenátori mandátumot szerzett. A jobbközép Nemzeti Liberális Párt (PNL) színeiben 69 képviselő és 30 szenátor, a rendszerkritikus Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviseletében 30 képviselő és 13 szenátor szerzett mandátumot. Az RMDSZ képviselőházi csoportja - amelyben a Magyar Polgári Párt (MPP) két tagja is helyet kapott - 21 tagú, szenátusi frakciója 9 tagú lesz. Ennél kisebb súlyú képviseletet szerzett - 20 képviselővel, 9 szenátorral - a PSD-vel kormánykoalícióra készülő, Calin Popescu Tariceanu vezette szabadelvű ALDE, továbbá Traian Basescu volt államfő - 18 képviselővel és 8 szenátorral rendelkező - Népi Mozgalom Pártja (PMP).
Országok szerint