2019. március 24. vasárnap
Európai Unió
BOLGÁR KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.president.bg
Köztársasági elnök: Rumen RADEV
2017.01.22-
alelnök: Ilijana JOTOVA
2017.01.22-

(Elődje Roszen Plevneliev államfő 2012.01.22-2017.01.22. között volt hivatalban.)
2016.11.06./2016.11.13. Elnökválasztást tartottak, amelyet a független Rumen Radev nyert a voksok 59,35 százalékával. Ellenfele, a Polgárok Bulgária Európai Fejlődéséért (GERB) jobbközép kormánypárt jelöltje, Cecka Cacseva mindössze 36,17 százalékot kapott.
2017.01.19. Rumen Radev letette a hivatali esküt. 2017.01.22. Rumen Radev államfő hivatalba lépett.
KORMÁNY: 

Internet: http://www.government.bg
Hivatalba lépett: 2017.05.04. Bojko Boriszov 3. kormánya
(Elődje: 2017.01.27-től az Ognyan Gerdzsikov vezette ügyvivő kormánya.)

Utolsó változás: 2018.09.20. A bolgár parlament jóváhagyta a kormány három miniszterének felmentését, a kormányfő javaslatára új tárcavezetőket választottak meg.
2018.11.21. A parlament elfogadta Valeri Szimeonov miniszterelnök-helyettes lemondását.
Miniszterelnök: Bojko BORISZOV
2017.05.04-
Miniszterelnök-helyettes: Tomiszlav DONCSEV
2017.05.04-
Kraszimir KARAKACSANOV
2017.05.04-
Ekaterina ZAHARIEVA
2017.05.04-
Marijana NIKOLOVA
2018.11.21-
Belügyminiszter: Mladen MARINOV
2018.09.20-
Egészségügyi miniszter: Kiril ANANIEV
2017.10.10-
Energiaügyi miniszter: Temenuzska PETKOVA
2017.05.04-
Gazdasági miniszter: Emil KARANIKOLOV
2017.05.04-
Idegenforgalmi miniszter: Nikolina ANGELKOVA
2017.05.04-
Ifjúsági és sportminiszter: Kraszen KRALEV
2017.05.04-
Igazságügyi miniszter: Cecka CACSEVA
2017.05.04-
Környezetvédelmi és vízügyi
miniszter: Neno DIMOV
2017.05.04-
Közlekedési, távközlési és
információtechnológiai
miniszter: Roszen ZSELJAZKOV
2018.09.20-
Kulturális miniszter: Boil BANOV
2017.05.04-
Külügyminiszter: Ekaterina ZAHARIEVA
2017.05.04-
Mezőgazdasági és élelmezési
miniszter: Rumen PORODZSANOV
2017.05.04-
Munkaügyi és szociálpolitikai
miniszter: Biszer PETKOV
2017.05.04-
Oktatási és tudományügyi
miniszter: Kraszimir VOLCSEV
2017.05.04-
Pénzügyminiszter: Vladiszlav GORANOV
2017.05.04-
Regionális fejlesztési és
közmunkaügyi miniszter: Petya AVRAMOVA
2018.09.20-
Turisztikai miniszter: Nikolina ANGELKOVA
2017.05.04-
Védelmi miniszter: Kraszimir KARAKACSANOV
2017.05.04-

PARLAMENT: 
Nemzetgyűlés (Narodno Szobranije) (240 tagú)
elnöke: Cveta KARAJANCSEVA
2017.11.17-

2017. március 26-án előrehozott parlamenti választásokat tartottak. A szavazatok 97 százalékos feldolgozottsága alapján a Polgárok Bulgária Európai Fejlődéséért (GERB) a szavazatok 32,63 százalékát szerezte meg, a második helyen az ellenzéki Bulgáriai Szocialista Párt (BSZP) végzett a voksok 27,10 százalékával. A bevándorlás- és muszlimellenes Egyesült Hazafiak nevű nacionalista pártszövetség a szavazatok 9,08 százalékát, a Mozgalom a Jogokért és a Szabadságért (DPSz) nevű párt a voksok 8,98 százalékát, az Akarat (Volja) pedig a voksok 4,16 százalékát kapta meg.
Országok szerint