2019. március 24. vasárnap
Európai Unió
CIPRUSI KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ ÉS KORMÁNYFŐ: 
Internet: http://www.presidency.gov.cy
Köztársasági elnök: Nikosz ANASZTASZIADISZ
2013.02.28-
(Elődje Dimítrisz Hrisztofiasz volt 2008.02.28-2013.02.28. között.) 2018.01.28. Elnökválasztást tartottak, Nikosz Anasztasziadisz a szavazatok 38-42 százalékát szerezte meg, Stavrosz Malasz előtt.
2018.02.04. Az elnökválasztás második fordulóját Nikosz Anasztasziadisz nyerte, a szavazatok 55,99 százalékával.

KORMÁNY: 

Hivatalba lépett: 2018.02. (Az előző kormány 2013.02-től volt hivatalban.)
Utolsó változás:
Belügyminiszter: Konsztantinosz PETRIDESZ
2017.04.11-
Egészségügyi miniszter: Konsztantinosz JOANNU
2018.02.13-
Igazságügyi és közrendészeti
miniszter: Jonasz NIKOLAOU
2013.02.28-
Ipari, kereskedelmi és
idegenforgalmi miniszter: Georgiosz LAKKOTRIPISZ
2013.02.28-
Közlekedési, távközlési és
közmunkaügyi miniszter: Vassziliki ANASZTASSZIADU
2018.03.01-
Külügyminiszter: Nikosz HRISZTODULIDESZ
2018.01.03-
Mezőgazdasági, természeti erőforrások
és környezetvédelmi miniszter: Kosztasz KADISZ
2018.03.01-
Munkaügyi és
társadalombiztosítási miniszter: Zeta EMILIANIDU
2014.03.12-
Oktatási és kulturális
miniszter: Kosztasz HAMPIAURISZ
2018.03.01-
Pénzügyminiszter: Harisz GEORGIADESZ
2013.04.02-
Védelmi miniszter: Szavvas ANGELIDESZ
2018.03.01-


---

PARLAMENT: 
Képviselőház (House of Representatives) (80 tagú - 56 görög, 24 török)
elnöke: Demetrisz SZILLURISZ
2016.06.02-

2016.05.22. Parlamenti választásokat tartottak, a Demokratikus Tömörülés (DISY) győzött a szavazatok 30,69 százalékával, 189 mandátumot szerzett. A Ciprusi Nép Haladó Pártja (AKEL) 25,67 százalékkal 16 mandtáumot szerzett, A Demokrata Párt (DIKO) 14,49 százalékkal 9 mandátumhoz jutott. A szociáldemokraták 6,18 százalékkal 3 mandátumhoz jutottak. A Nemzeti Népfront (ELAM) 3,71 százalékkal 2 mandátumot szerzett.
Országok szerint