2019. március 24. vasárnap
Európai Unió
MÁLTAI KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.president.gov.mt
Köztársasági elnök: Marie Louise COLEIRO PRECA
2014.04.04-
(Elődje, George Abela 2009.04.04-től volt hivatalban)
KORMÁNY: 
Internet: http://www.opm.gov.mt
Hivatalba lépett: 2013.03.13. Joseph Muscat kormánya.
(Előtte, Lawrence Gonzi 2. kormánya 2008.03.12-től volt hivatalban.)
Utolsó változás: 2014.04.01. a parlament köztársasági elnökké választotta Marie Louise Cleiro Preca család- és szociálisügyi minisztert. 2017.06.05. Letette hivatali esküjét Joseph Muscat újraválasztott miniszterelnök.
Miniszterelnök: Joseph MUSCAT
2013.03.11-
Miniszterelnök-helyettes: Chris FEARNE
2017.07.17-
Belügy- és nemzetbiztonsági
miniszter Michael FARRUGIA
2017.06.09-
Család-, gyermekjogi és
szociálisügyi miniszter: Michael FALZON
2017.06.09-
Egészségügyi miniszter: Chris FEARNE
2016.04.29-
Energia- és vízügyi miniszter: Joe MIZZI
2017.06.09-
Európa-ügyi és esélyegyenlőségi
miniszter: Helena DALLI
2017.06.09-
Gazdasági, beruházási és
kisvállalkozási ügyek
minisztere: Christian CARDONA
2013.03.13-
Gozo minisztere: Justyne CARUANA
2017.06.09-
Idegenforgalmi miniszter: Konrad MIZZI
2017.06.09-
Igazságügyi, kulturális és
önkormányzati miniszter: Owen BONNICI
2014.04.02-
Környezetvédelmi, fenntartható
fejlődés és éghajlatváltozás
minisztere: José A. HERRERA
2016.04.29-
Közlekedési, infrastrukturális
és beruházási miniszter: Ian BORG
2017.06.09-
Külügyminiszter: Carmelo ABELA
2017.06.09-
Oktatási és foglalkoztatási
miniszter: Evarist BARTOLO
2013.03.13-
Pénzügyminiszter: Edward SCICLUNA
2013.03.13-

---

PARLAMENT: 
Képviselőház (Il-Kamra Tad-Deputati) (65 tagú)
elnöke: Angelo FARRUGIA
2013.04.06-

2017.06.03. Előre hozott parlamenti választásokat tartottak, amelyet a Máltai Munkáspárt a voksok 55 százalékának megszerzésével nyert meg, a Nemzeti Erő elnevezésű ellenzéki koalícióval szemben. Joseph Muscat kormányfő az előzetes eredmények ismeretében jelentette be pártja győzelmét.
Országok szerint