2019. január 21. hétfő
Európai Unió
LITVÁN KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.president.lt
Köztársasági elnök: Dalia GRYBAUSKAITE
2009.07.12-

(Elődje 2004.07.12.-2009.07.12. között Valdas ADAMKUS volt.)
2009. május 17. A független Dalia Grybauskaite nyerte az elnökválasztást. a szavazatok mintegy 69,1 százalékával. 2014.05.11., 2014.05.26. Elnökválasztást tartottak, amelyen Dalia Grybauskaitét újraválasztották. 2014.07.12. Beiktatták hivatalába az újraválasztott Dalia Grybauskaite államfőt.
KORMÁNY: 

Internet: http://www.lrvk.lt

Hivatalba lépett: 2016.12.15. Saulius Skvernelis kormánya. (Elődje Algirdas Butkevicius kormánya 2012.12.12-től volt hivatalban.)

Utolsó változás: 2016.11.15. Saulius Skvernelist bízta meg kormányalakítással Dalia Grybauskaite litván elnök. 2016.11.22. A litván parlament jóváhagyta Saulius Skvernelis miniszterelnöki megbízatását. 2017.10.13. Távozott a kormányból Mindaugas Sinkevicius gazdasági miniszter. 2018.03.06. Lemondott Milda Vainiute igazságügy-miniszter.
2018.05. Távozott a kormányból Bronius Markauskas mezőgazdasági miniszter. 2018.12.07. Az államfő a mniszterelnök javaslatára menesztette Navickas környezetvédelmi, Petrauskiene oktatási és tudományos, valamint Ruokyte-Jonsson kulturális minisztert.


Miniszterelnök: Saulius SKVERNELIS
2016.11.15-
Belügyminiszter: Eimutis MISIUNAS
2016.12.13-
Egészségügyi miniszter: Aurelijus VERYGA
2016.12.14-
Energiaügyi miniszter: Zygimantas VAICIUNAS
2016.12.13-
Gazdasági miniszter: Virginijus SINKEVICIUS
2017.11-
Igazságügyi miniszter: Elvinas JANKEVICIUS
2018.05.15-
Környezetvédelmi miniszter: ---
Közlekedési és távközlési
miniszter: Rokas MASIULIS
2016.12.13-
Kulturális miniszter: Mindaugas KVIETKAUSKAS
2018.12-
Külügyminiszter: Linas Antanas LINKEVICIUS
2012.12.12-
Mezőgazdasági miniszter: Giedrius SURPLYS
2018.05.15-
Nemzetvédelmi miniszter: Raimundas KAROBLIS
2016.12.13-
Népjóléti- és munkaügyi
miniszter: Linas KUKURAITIS
2016.12.13-
Oktatási és tudományügyi
miniszter: Algirdas MONKEVICIUS
2018.12-
Pénzügyminiszter: Vilius SAPOKA
2016.12.13-

PARLAMENT: 
Seimas (141 tagú)
elnöke: Viktoras PRANCKIETIS
2016.11.14-

2016.10.09., 10.23. Parlamenti választásokat tartottak, amelyen a Litván Gazdák és Zöldek Uniója pártszövetség 54 képviselői helyet szerzett a 141 fős parlamentben. A második helyen a Haza Szövetsége-Litván Konzervatívok tömörülés lett 31 mandátummal. A harmadik helyre a szociáldemokraták kerültek 17 mandátumot szerezve.

Országok szerint