2019. március 24. vasárnap
Európai Unió
LETT KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.president.lv
Köztársasági elnök: Raimonds VEJONIS
2015.07.08-
(Elődje, Andris Berzins 2011.07.08-től volt hivatalban.) 2015.06.03. A lett parlament Raimonds Vejonis védelmi minisztert választotta elnökké. Július 8-án iktatták be hivatalába.

KORMÁNY: 
Internet: http://www.mk.gov.lv/lv
Hivatalba lépett: 2019.01.23. Krisjanis Karins kormánya. (Elődje, Maris Kucinskis kormánya 2016.02.11-től volt hivatalban.)


Utolsó változás: 2019.01.23. A parlament bizalmat szavazott Krisjanis Karins kormányának, így a 2018. októberi választások után az ország kijutott a politikai zsákutcából.
Miniszterelnök: Krisjanis KARINS
2019.01.23-
Miniszterelnök-helyettes: Janis BORDANS
2019.01.23-
Artis PABRIKS
2019.01.23-
Belügyminiszter: Sandis GIRGENS
2019.01.23-
Egészségügyi miniszter: Ilze VINKELE
2019.01.23-
Gazdasági miniszter: Ralfs NEMIRO
2019.01.23-
Igazságügyi miniszter: Janis BORDANS
2019.01.23-
Környezetvédelmi és regionális
fejlesztési miniszter: Juris PUCE
2019.01.23-
Közlekedési miniszter: Talis LINKAITS
2019.01.23-
Kulturális miniszter: Dace MELBARDE
2014.01.22-
Külügyminiszter: Edgars RINKEVICS
2011.10.25-
Mezőgazdasági miniszter: Kaspars GERHARDS
2014.11.05-
Népjóléti miniszter: Ramona PETRAVICA
2019.01.23-
Oktatási és tudományügyi
miniszter: Ilga SUPLINSKA
2019.01.23-
Pénzügyminiszter: Janis REIRS
2016.02.11-
Védelmi miniszter: Artis PABRIKS
2019.01.23-

----
PARLAMENT: 
Saeima (100 tagú)
elnöke: Inara MURNIECE
2014.11.04-

2018. október 6-án parlamenti választásokat tartottak. A százalékos eredmények szerint a Harmónia Központ kapta a legtöbb szavazatot, 19,9 százalékot, a Kié az ország? (KPV LV) 14,06 százalékot, az Új Konzervatív Párt pedig 13,6 százalékot szerzett.

Országok szerint