2019. január 21. hétfő
Európai Unió
LENGYEL KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
KORMÁNY: 

Internet: http://www.kprm.gov.pl

Hivatalba lépett: 2017.12.11. Mateusz Morawiecki kormánya.

(Elődje: Beata Szydlo 2016.11.16-2017.12.11. között volt hivatalban.)
Utolsó változás: 2017.12.11. Andrzej Duda államfő kinevezte miniszterelnöknek Mateusz Morawieckit a lemondott Beata Szydlo helyébe, aki miniszterelnök-helyettes lett az új kormányban. Az új miniszterelnök és a kormány tagjai letették az esküt. A kabinet összetétele nem változott. 2018.01.09. Mateusz Morawiecki jelentős kormányalakítást hajtott végre, nyolc új minisztert nevezett ki, a fejlesztési minisztériumból kiválva önálló vállalkozási és technológiaügyi minisztériumot hozott létre. A kabinetből távozott Witold Waszczykowski külügy, Konstanty Radziwill egészségügyi és Jan Szyszko környezetvédelmi miniszter. Antoni Macierewicz nemzetvédelmi miniszter helyére Mariusz Blaszczak eddigi belügyminiszter került.
2018.06.19. Távozott a kormányból Krzysztof Jurgiel mezőgazdasági és vidékfejlesztési miniszter. 2018.12.12. A Szejm bizalmat szavazott a Morawiecki kormánynak, a szavazást maga a aminiszterelnök kezdeményezte.
2018.12.14. A Szejm ismét bizalmat szavazott a Morawiecki kormánynak, a szavazást a fő ellenzéki erő, a Polgári Platform (PO) kezdeményezte.
Miniszterelnök: Mateusz MORAWIECKI
2017.12.11-
Miniszterelnök-helyettes: Piotr GLINSKI (PiS)
2015.11.16-
Jaroslaw GOWIN (PR)
2015.11.16-
Beata SZYDLO (PiS)
2017.12.11-
Belügy- és közigazgatási
miniszter: Joachim BRUDZINSKI (PiS)
2018.01.09-
Digitalizációs miniszter: Marek ZAGÓRSKI (PiS)
2018.04.17-
Egészségügyi miniszter: Lukasz SZUMOWSKI (független)
2018.01.09-
Energetikai miniszter: Krzysztof TCHÓRZEWSKI (PiS)
2015.11.16-
Fejlesztési és beruházási
miniszter: Jerzy KWIECINSKI (PiS)
2018.01.09-
Igazságügyi miniszter: Zbigniew ZIOBRO (SP)
2015.11.16-
Infrastrukturális
miniszter: Andrzej ADAMCZYK (PiS)
2015.11.16-
Környezetvédelmi miniszter: Henryk KOWALCZYK (PiS)
2018.01.09-
Közoktatási miniszter: Anna ZALEWSKA (PiS)
2015.11.16-
Kulturális és nemzeti
örökségi miniszter: Piotr GLINSKI (PiS)
2015.11.16-
Külügyminiszter: Jacek CZAPUTOWICZ
2018.01.09-
Mezőgazdasági és
vidékfejlesztési miniszter: Jan Krzysztof ARDANOWSKI (PiS)
2018.06.19-
Munka-, családügyi és
szociálpolitikai miniszter: Elzbieta RAFALSKA (PiS)
2015.11.16-
Nemzetvédelmi miniszter: Mariusz BLASZCZAK (PiS)
2018.01.09-
Pénzügyminiszter: Teresa CZERWINSKA (PiS)
2018.01.09-
Sport- és turisztikai
miniszter: Witold BANKA (független)
2015.11.16-
Tengergazdaság és belső
vízi utak minisztere: Marek GRÓBARCZYK (PiS)
2015.11.16-
Tudományos és felsőoktatási
miniszter: Jaroslaw GOWIN (PR)
2015.11.16-
Vállalkozási és technológiai
miniszter: Jadwiga EMILEWICZ
2018.01.09-
Tárca nélküli miniszterek:
Beata KEMPA (SP)
2017.12.18-
a titkosszolgálatok
felügyelője: Mariusz KAMINSKI (PiS)
2015.11.16-


Kormánypárt: PiS = Jog és Igazságosság PR = Együtt Lengyelország SP = Szolidáris Lengyelország
PARLAMENT: 

Nemzetgyűlés (Zgromadzenie Narodowe):
Szenátus (100 tagú)
elnöke (marsallja): Stanislaw KARCZEWSKI
2015.11.12-
Szejm (460 tagú)
elnöke (marsallja): Marek KUCHCINSKI
2015.11.12-

2015. október 25-én parlamenti választásokat tartottak, amelyen a nemzeti konzervatív Jog és Igazságosság (PiS) a szavazatok 37,58 százalékát, a jobbközép liberális Polgári Platform (PO) a voksok 24,09 százalékát szerezte meg. Parlamenti mandátumot nyert a szavazatok 8,81 százalékát megszerző jobboldali Kukiz'15 mozgalom, a 7,6 százalékos eredményt elérő újliberális Nowoczesna (Modern) párt, valamint a Lengyel Parasztpárt (PSL) is 5,13 százalékos választási eredménnyel.
Országok szerint