2019. január 21. hétfő
Európai Unió
ÉSZT KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.president.ee
Köztársasági elnök: Kersti KALJULAID
2016.10.10-
(Elődje 2006.10.09-2016.10.09. között Toomas Hendrik ILVES volt.)
2016.10.03. Kersti Kaljulaid lett Észtország első női köztársasági elnöke, akit több sikertelen választási fordulót követően választott meg a tallinni parlament. A szavazáson 81 támogató szavazatot kapott 17 tartózkodás ellenében. 2016.10.10. Hivatalba lépett Kersti Kaljulaid.
KORMÁNY: 

Internet: http://www.riik.ee/primeminister

Hivatalba lépett: 2016.11.23. Jüri Ratas kormánya. (Az előző Taavi Roivas kormánya 2014.03.26-án lépett hivatalba.)

Utolsó változás:
Miniszterelnök: Jüri RATAS
2016.11.21-
Belügyminiszter: Katri RAIK
2018.11.26-
Egészség- és munkaügyi
miniszter: Riina SIKKUT
2018.05.02-
Gazdasági és infrastrukturális
miniszter: Kadri SIMSON
2016.11.23-
Igazságügyi miniszter: Urmas REINSALU
2015.04.09-
Környezetvédelmi miniszter: Siim KIISLER
2017.06.12-
Közigazgatási miniszter: Janek MÄGGI
2018.05.02-
Kulturális miniszter: Indrek SAAR
2015.04.09-
Külügyminiszter: Sven MIKSER
2016.11.23-
Oktatási és kutatási
miniszter: Mailis REPS
2016.11.23-
Pénzügyminiszter: Toomas TONISTE
2017.06.12-
Szociális védelmi miniszter: Kaia IVA
2016.11.23-
Vállalkozásügyi és
informatikai miniszter: Rene TAMMIST
2018.08.22-
Védelmi miniszter: Jüri LUIK
2017.06.12-
Vidékfejlesztési miniszter: Tarmo TAMM
2016.11.23-


Kormánykoalíció: Centrumpárt Pro Patria - Res Publica Szociáldemokrata Párt
---

PARLAMENT: 
Állami gyűlés (Riigikogu) (101 tagú)
házelnök: Eiki NESTOR
2014.03.20-

2015.03.01. Parlamenti választásokat tartottak, amelyen Taavi Roivas észt miniszterelnök pártja, az Észt Reformpárt győzött, a voksok 27,7 százalékát szerezte meg. Az Észt Reformpárt a 101 parlamenti képviselői helyből 30, az Észt Centrumpárt 27, a szociáldemokraták 15, a konzervatív nemzeti Pro Patria-Res-Publica (IRL) 14, a Liberális Párt 8, a Konzervatív Néppárt pedig 7 mandátumot szerzett.

Országok szerint