2019. január 21. hétfő
Európai Unió
CSEH KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.hrad.cz
Köztársasági elnök: Milos ZEMAN
2013.03.08-
2018.01.12-13. Az elnökválasztás első fordulója eredménytelenül zárult, a január 26-27-i második fordulóba Milos Zeman államfő és Jirí Drahos, a cseh tudományos akadémia volt elnöke jutott be.
2018.01.26.-27. A második fordulót Milos Zeman nyerte meg a szavazatok 51,5 százalékával. 2018.03.08. Beiktatták hivatalába az újraválasztott államfőt.
KORMÁNY: 
Internet: http://www.vlada.cz
Hivatalba lépett: 2018.06.27. Andrej Babis 2. kormánya (Előző kormánya 2017.12.13-2018.06.26. között volt hivatalban.)

Utolsó változás: 2018.01.16. A parlament alsóházában nem kapott bizalmat Andrej Babis miniszterelnök kormánya. 2018.01.17. Lemondott az Andrej Babis vezette kormány. Az új miniszterelnök kinevezéséig a kormányfő és kormánya ügyvezetőként irányítja az ország ügyeit. 2018.06.06. Milos Zeman cseh államfő ismét kormányfővé nevezte ki Andrej Babist, az ANO mozgalom elnökét, és megbízta második kormánya megalakításával. 2018.06.27. Milos Zeman államfő kinevezte az új cseh kormányt. Az ANO a Cseh Szociáldemokrata Párttal (CSSD) kötött koalíciót, a kisebbségi kormány a Cseh- és Morvaország Kommunista Párttal kormányzati együttműködést kötött. 2018.07.10. Lemondott Tatána Malá igazságügyi miniszter.
2018.07.12. A prágai parlamenti alsóházban bizalmat kapott az Andrej Babis vezette új koalíciós kormány.
2018.07.17. Lemondott Petr Krcál munkaügyi és népjóléti miniszter.

Miniszterelnök: Andrej BABIS (Igen)
2018.06.27-
Miniszterelnök-helyettes:
Richard BRABEC (Igen)
2017.12.13-
Jan HAMÁCEK (Igen)
2018.06.27-
Belügyminiszter: Jan HAMÁCEK (Igen)
2018.06.27-
Egészségügyi miniszter: Adam VOJTECH (Igen)
2017.12.13-
Igazságügyi miniszter: Jan KNEZÍNEK (Igen)
2018.07.10-
Ipari és kereskedelmi miniszter: Marta NOVÁKOVÁ (Igen)
2018.06.27-
Környezetvédelmi miniszter: Richard BRABEC (Igen)
2014.01.29-
Közlekedési miniszter: Dan TOK (Igen)
2014.12.04-
Kulturális miniszter: Antonín STANEK (CSSD)
2018.06.27-
Külügyminiszter: Tomás PETRÍCEK (CSSD)
2018.06.27-
Mezőgazdasági miniszter: Miroslav TOMAN (CSSD)
2018.06.27-
Munkaügyi és szociális
miniszter: Jana MALÁCOVÁ (CSSD)
2018.07.30-
Oktatási, ifjúsági és
sportminiszter: Robert PLAGA (Igen)
2017.12.13-
Pénzügyminiszter: Alena SCHILLEROVÁ (Igen)
2017.12.13-
Regionális fejlesztési
miniszter: Klára DOSTÁLOVÁ (Igen)
2017.12.13-
Védelmi miniszter: Lubomír METNAR (Igen)
2018.06.27-

Kormánykoalíció: ANO (Igen) Cseh Szociáldemokrata Párt (CSSD)
PARLAMENT: 
Szenátus (Senát) (81 tagú)
elnöke: Jaroslav KUBERA
2018.11.14-

2018.10.05-06. és 10.11-13. Megtartották a részleges szenátusi választások mindkét fordulóját, a testület egyharmada újult meg, azaz 27 mandátum, amelynek eredményeként az ANO és a Cseh Szociáldemokrata Pártnak (CSSD) együttesen 20 mandátuma, a Polgári Demokratikus Pártnak (ODS) 18 mandátuma, a Polgármesterek és Függetlenek (STAN) pártnak, illetve szövetségeseiknek 18 mandátuma, a Kereszténydemokrata Unió-Csehszlovák Néppárt (KDU-CSL) 15 mandátuma van a szenátusban, vagyis az ellenzék többségbe került.
Képviselőház (Poslanecká snemovna)
elnöke: Radek VONDRÁCEK
2017.11.22-

2017.10.20-án és 21-én képviselőházi választásokat tartottak. Az eredmények szerint kilenc párt és mozgalom jutott be. Az ANO (IGEN) mozgalom 78, a Polgári Demokratikus Párt (ODS) 25, a Cseh Kalózpárt 22, a Szabadság és Közvetlen Demokrácia (SPD) 22, a Cseh- és Morvaország Kommunista Pártja (KSCM) 15, a Cseh Szociáldemokrata Párt (CSSD) 15, a Kereszténydemokrata Unió-Csehszlovák Néppárt(KDU-CSL) 10, a TOP 09 hét és a STAN hat mandátumot szerzett.
Országok szerint