2019. január 21. hétfő
Európai Unió
SZLOVÉN KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.up-rs.si
Köztársaság elnök: Borut PAHOR
2012.12.22-
(Elődje, Danilo Türk 2007.12.22-2012.12.22. között volt hivatalban.) 2017.10.22/2017.11.12. Elnökválasztás tartottak, amelynek második fordulóját a jelenlegi köztársasági elnök, Borut Pahor nyerte 52,94 százalékkal.
KORMÁNY: 

Internet: http://www.gov.si

Hivatalba lépett: 2018.09.13. Marjan Sarec kormánya.
(Elődje, Miro Cerar 2014.09.18-2018.09.13. között volt hivatalban.)

Utolsó változás: 2018.03.14. Bejelentette lemondását Miro Cerar miniszterelnök.
2018.03.20. A szlovén nemzetgyűlés hivatalosan is megállapította Miro Cerar szlovén miniszterelnök lemondását. A kormányfő és a kormány ügyvivőként tevékenykedik tovább utódja hivatalba lépéséig.
2018.08.08. Hivatalosan miniszterelnöknek jelölték Marjan Sarecet, a június 3-i szlovéniai választásokon a második legtöbb szavazatot kapott Marjan Sarec Listája (LMS) párt elnökét az ötpárti baloldali pártkoalíció. 2018.08.17. A parlament támogatta Marjan Sarec miniszterelnöki jelöltségét. 2018.11.13. Lemondott Marko Bandelli fejlesztésekért, stratégiai projektekért és kohéziós politikáért felelős tárca nélküli miniszter, miután a kormányfő távozásra szólította fel.
Miniszterelnök: Marjan SAREC
2018.09.13-
Miniszterelnök-helyettesek: Andrej BERTONCELJ
2018.09.13-
Jernej PIKALO
2018.09.13-
Miro CERAR
2018.09.13-
Alenka BRATUSEK
2018.09.13-
Karl ERJAVEC
2014.09.18-
Belügyminiszter: Bostjan POKLUKAR
2018.09.13-
Egészségügyi miniszter: Samo FAKIN
2018.09.13-
Gazdaságfejlesztési és
technológiai miniszter: Zdravko POCIVALSEK
2014.12.04-
Igazságügy-miniszter: Andreja KATIC
2018.09.13-
Infrastrukturális miniszter: Alenka BRATUSEK
2018.09.13-
Környezetvédelmi és
területfejlesztési miniszter: Jure LEBEN
2018.09.13-
Közigazgatási miniszter: Rudi MEDVED
2018.09.13-
Kulturális miniszter: Dejan PRESICEK
2018.09.13-
Külügyminiszter: Miro CERAR
2018.09.13-
Mezőgazdasági, élelmezési és
erdészeti miniszter: Aleksandra PIVEC
2018.09.13-
Munka-, család-, szociálpolitikai
és esélyegyenlőségi miniszter: Ksenija KLAMPFER
2018.09.13-
Oktatási, tudományos és
sportminiszter: Jernej PIKALO
2018.09.13-
Pénzügyminiszter: Andrej BERTONCELJ
2018.09.13-
Védelmi miniszter: Karl ERJAVEC
2018.09.13-
Tárca nélküli miniszter:
- Külföldön élő szlovének
ügyei: Peter Jozef CESNIK
2018.09.13-
- Fejlesztés, stratégiai
projektek, kohéziós politika: ---

A kormánykoalíció tagjai: SMC - Modern Centrum Párt SD - Szociáldemokraták DeSUS - Szlovénia Nyugdíjasainak Demokrata Pártja
---

PARLAMENT: 
Államtanács (Drzavni Svet) (40 tagú)
elnöke: Alojz KOVSCA
2017.12.12-

Nemzetgyűlés (Drzavni Zbor) (90 tagú)
elnöke: Dejan ZIDAN
2018.08.23-

2018.06.03. Előrehozott parlamenti választásokat tartottak, amelyen a Szlovén Demokrata Párt (SDS) 25, a Marjan Sarec Listája (LMS)13, a Szociáldemokrata Párt (SD) 10, a Modern Közép Pártja (SMC) 10 mandátumot szerzett. A Baloldal (Levica) 9, az Új Szlovénia (NSi) 7, a Stranka AB és aa nyugdíjas párt (DeSUS) 5-5 mandátumot, valamint a Szlovén Nemzeti Párt (SNS) 4 helyet szerzett. A nemzeti kisebbségeknek két garantált helyük van a parlamentben.
Országok szerint