2019. július 20. szombat
Európai Unió
OSZTRÁK KÖZTÁRSASÁG (AUSZTRIA) - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.bundespraesident.at
Szövetségi elnök: Alexander VAN DER BELLEN
2017.01.26-
(Elődje Heinz Fischer 2004.07.08-2016.07.08. között volt hivatalban. 2016.07.08-2017.01.26. között, Heinz Fischer mandátumának lejárta után az államfői teendőket az alkotmány értelmében átmenetileg a
Nemzeti Tanács Kollégiumának tagjai: Doris Bures (elnök)
és két helyettese: Karlheinz Kopf és Norbert Hofer látták el.) 2016.04.24./2016.05.22. Elnökválasztást tartottak, és a második fordulóban Alexander Van der Bellen, a Zöldek Pártja által támogatott független jelölt nyert a szavazatok 50,35 százalékával.
2016.07.01. Az alkotmánybíróság döntése szerint meg kell ismételni az elnökválasztás második fordulóját. A bírák helybenhagyták azt a szabadságpárti beadványt, amely a szavazatszámlálás során elkövetett szabálytalanságokra (emberi mulasztás és jelentős hibák) hivatkozva kétségbe vonta az elnökválasztás érvényességét. 2016.12.04. Az elnökválasztás megismételt második fordulóját a Zöldek által támogatott Alexander Van der Bellen nyerte meg a szavazatok 53,8 százalékának megszerzésével. 2017.01.26. Beiktatták hivatalába Van der Bellen megválasztott államfőt.
KORMÁNY: 
Internet: http://www.bundeskanzleramt.at
Hivatalba lépett: 2017.12.18. Hivatalba lépett Sebastian Kurz - az Osztrák Néppárt (ÖVP) és az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) alkotta - koalíciós kormánya. (Elődje, Christian Kern kancellár - Szociáldemokrata Párt (SPÖ) és Osztrák Néppárt (ÖVP) alkotta - nagykoalíciós kormánya 2016.05.17- 2017.12.18-ig volt hivatalban.)
Utolsó változás:
Szövetségi kancellár
(miniszterelnök): Sebastian KURZ (ÖVP)
2017.12.18-
Szövetségi alkancellár: Heinz-Christian STRACHE (FPÖ)
2017.12.18-
Belügyminiszter: Herbert KICKL (FPÖ)
2017.12.18-
Család- és ifjúság- és
nőügyi miniszter: Juliane BOGNER-STRAUSS (ÖVP)
2017.12.18-
Európai uniós, kulturális,
művészeti és média miniszter: Gernot BLÜMEL (ÖVP)
2017.12.18-
Gazdasági, tudományos
és kutatási miniszter: Margarete SCHRAMBÖCK (ÖVP)
2017.12.18-
Igazságügyi miniszter: Josef MOSER (ÖVP)
2017.12.18-
Közlekedési, innovációs és
technológiai miniszter: Norbert HOFER (FPÖ)
2017.12.18-
Közszolgálati és
sportminiszter: Heinz-Christian STRACHE
Külügy- és integrációs
miniszter: Karin KNEISSL (FPÖ)
2017.12.18-
Mezőgazdasági, erdészeti,
környezetvédelmi és
vízgazdálkodási miniszter: Elisabeth KÖSTINGER (ÖVP)
2017.12.18-
Munkaügyi, szociális,
egészségügyi és
fogyasztóvédelmi miniszter: Beate HARTINGER-KLEIN (FPÖ)
2018.01.08-
Oktatási miniszter: Heinz FASSMANN (ÖVP)
2017.12.18-
Pénzügyminiszter: Hartwig LÖGER (ÖVP)
2017.12.18-
Védelmi miniszter: Mario KUNASEK (FPÖ)
2017.12.18-


Kormánykoalíció: ÖVP = Osztrák Néppárt FPÖ = Osztrák Szabadságpárt
---

PARLAMENT: 
Szövetségi Gyűlés (Bundesversammlung)
Szövetségi Tanács (Bundesrat) (61 tagú)
elnöke: Ingo APPÉ
2019.01.01-

Nemzeti Tanács (Nationalrat) (Képviselőház) (183 tagú)
elnöke: Wolfgang SOBOTKA
2017.12.20-

2017.10.15-én 2017.10.15-én előrehozott parlamenti választást tartottak, amelyen az Osztrák Néppárt (ÖVP) nyert a voksok 31,47 százalékával (62 képviselő), a második az Osztrák Szociáldemokrata Párt (SPÖ) 26,86 százalékkal (52 mandátum) és a harmadik az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) 25,97 százalékkal (51 hely). Két kisebb párt is bekerült a 183 fős törvényhozásba, a liberális NEOS (10 képviselő) és a zöld színezetű Pilz Listája (8 mandátum).
+ 2017.10.19.k0089.dmc)
Országok szerint