2019. március 24. vasárnap
Európai Unió
PORTUGÁL KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.presidenciarepublica.pt
Köztársasági elnök: Marcelo REBELO de SOUSA
2016.03.09-
(Elődje, Aníbal Cavaco Silva 2006.03.09-től volt hivatalban.) 2016.01.24. Elnökválasztást tartottak, Marcelo Rebelo de Sousa jobboldali jelölt nyerte meg az elnökválasztást, a voksok 52 százalékát megszerezve. Így nem lesz szükség a második fordulóra
2016.03.09. Letette az esküt Marcelo Rebelo de Sousa megválasztott elnök.
KORMÁNY: 

Internet: http://www.portugal.gov.pt

Hivatalba lépett: 2015.11.26. António Luís Santos da Costa kormánya.
(Elődje, Pedro Passos Coelho kormánya 2011.06.21-től volt hivatalban.)
Utolsó változás: 2015.12.03. Elfogadták a kormányprogramot. 2016.04.08. Lemondott hivataláról Joao Soares kulturális miniszter
2017.10.18. Az erdőtüzek miatt lemondott Conmstanca Urbana de Sousa belügyminiszter, a kormányfő elfogadta.
Miniszterelnök: António Luís SANTOS DA COSTA (PES)
2015.11.26-
Miniszterelnök-helyettes: Pedro SIZA VIEIRA
2018.10.15-
Miniszterek:
Belügyminiszter: Eduardo CABRITA
2017.10.21-
Egészségügyi miniszter: Marta FEARED
2018.10.15-
Gazdasági miniszter: Pedro SIZA VIEIRA
2018.10.15-
Igazságügy-miniszter: Francisca VAN DUNEM
2015.11.26-
Infrastrukturális miniszter: Pedro MARQUES
2015.11.26-
Kabinetminiszter: Pedro SIZA VIEIRA
2017.10.21-
Környezetvédelmi, és energiaügyi
miniszter: Joao Pedro Matos FERNANDES
2015.11.26-
Kulturális miniszter: Graca FONSECA
2018.10.15-
Külügyminiszter: Augusto Santos SILVA
2015.11.26-
Mezőgazdasági miniszter: Capoulas SANTOS
2015.11.26-
Honvédelmi miniszter: Joao Gomes CRAVINHO
2018.10.15-
Oktatási miniszter: Tiago Brandao RODRIGUES
2015.11.26-
Parlamenti ügyek minisztere: Maria Manuel Leitao MARQUES
2015.11.26-
Pénzügyminiszter: Mario CENTENO
2015.11.26-
Regionális fejlesztési
miniszter: Maria Manuel Leitao MARQUES
2015.11.26-
Szociális és foglalkoztatási
miniszter: Jose VIERA DA SILVA
2015.11.26-
Tengeri ügyek minisztere: Ana Paula VITORINO
2015.11.26-
Természettudományi és
felsőoktatási miniszter: Manuel HEITOR
2015.11.26-


Kormánykoalíció: CDS-PP = Demokratikus és Szociális Központ PSD = Portugál Szociáldemokrata Párt
PARLAMENT: 
Köztársasági Gyűlés (Assembléia de República) (230 tagú)
elnöke: Eduardo FERRO RODRIGUES
2015.10.23-

2015.10.04. Parlamenti választásokat tartottak, amelyen a Pedro Passos Coelho miniszterelnök kormánykoalíciója - a jobbközép Szociáldemokrata Pártból (PSD) és a Demokratikus és Szociális Központból (CDS-PP) álló pártszövetség - a szavazatok 39 százalékát, a legfőbb ellenzéki erőnek számító Szocialista Párt pedig a voksok 32 százalékát szerezte meg.
Országok szerint