2019. március 24. vasárnap
Európai Unió
FINN KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.presidentti.fi
Köztársasági elnök: Sauli NIINISTÖ
2012.03.01-
(Az előző elnök, Tarja Halonen 2000.03.01-től volt hivatalban.) 2018.01.28. Elnökválasztást tartottak, amelyet a hivatalban levő államfő, Sauli Niinistö a szavazatok 64,7 százalékának megszerzésével az első fordulóban megnyert.

KORMÁNY: 

Internet: http://www.vnk.fi

Hivatalba lépett: 2015.05.29. Megalakult Juha Sipilä kormánya. (Elődje, Alexander Stubb kormánya 2014.06.24-től volt hivatalban.)
Utolsó változás: 2016.06.22. Távozott a kormányból Alexander Stubb pénzügyminiszter. Petteri Orpo belügyminiszter lett a pénzügyminiszter.
2016.12.29. Távozott a kormányból Olli Rehn gazdasági miniszter.
2017.06.12. Juha Sipilä kormányfő a Twitteren bejelentette, hogy felmondja a koalíciót a Finnek Pártjával, a Nemzeti Koalíciós Párt sem kíván együttműdni a FP-val. 2018.02.12. Távozott a kormányból Paula RISIKKO belügyminiszter. Kai MYKKÄNEN addigi külkereskedelmi és fejlesztési miniszter új tárcát kapott. 2019.03.08. Lemondott a kormány. Niinistö köztársasági elnök elfogadta Sipila miniszterelnök lemondását és arra kérte, hogy ügyvivő testületként vezesse tovább az országot au új kabinet megalakulásáig.

Miniszterelnök: Juha SIPILÄ (SIPILA) (ügyvivő)
2015.05.29-
Belügyminiszter: Kai MYKKÄNEN
2018.02.12-
Család és szociálisügyi
miniszter: Annika SAARIKKO
2017.07.10-
Európa-ügyi, kulturális és
sportminiszter: Sampo TERHO
2017.05.05-
Foglalkoztatási miniszter: Jari LINDSTRÖM
2017.05.05-
Gazdasági ügyek minisztere: Mika LINTILÄ
2016.12.29-
Igazságügyi miniszter: Antti HÄKKÄNEN
2017.05.15-
Környezetvédelmi, energia- és
lakásügyi miniszter: Kimmo TIILIKAINEN
2017.05.29-
Közlekedési és hírközlési
miniszter: Anne BERNER
2015.05.29-
Külkereskedelmi és fejlesztési
miniszter: Anne-Mari VIROLAINEN
2018.02.12-
Külügyminiszter: Timo SOINI
2015.05.29-
Mezőgazdasági és
erdőgazdasági miniszter: Jari LEPPÄ
2017.05.05-
Oktatási miniszter Sanni GRAHN-LAASONEN
2015.05.29-
Önkormányzati és közigazgatási
reformok minisztere: Anu VEHVILÄINEN
2015.05.29-
Pénzügyminiszter: Petteri ORPO
2016.06.22-
Szociális és egészségügyi
miniszter: Pirkko MATTILA
2016.08.25-
Védelmi miniszter: Jussi NIINISTÖ
2015.05.29-


Kormánykoalíció: Centrumpárt A finnek pártja Nemzeti Koalíciós Párt

---

PARLAMENT: 
Eduskunta
Elnöke: Paula RISIKKO
2018.02.05-

2015.04.19-én parlamenti választásokat tartottak. A választásokat az ellenzéki Centrumpárt nyerte meg a szavazatok 21,1 százalékának (49 képviselő) megszerzésével. Az euroszkeptikus A finnek (korábbi
nevükön: Igazi Finnek) 17,65 százalékot (38 képviselő), az eddig kormányzó konzervatív Nemzeti Koalíciós Párt 18,2 százalékot (37 képviselő), a Szociáldemokrata Párt végzett 16,51 százalékot, 34 képviselői mandátumot szerzett. 2019. április 14-én parlamenti választásokat tartanak
Országok szerint