2019. január 21. hétfő
Európai Unió
DÁN KIRÁLYSÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://kongehuset.dk
---
Királynő: II. MARGIT
1972.01.14-
Trónörökös: FRIGYES (Frederik) herceg
KORMÁNY: 

Internet: http://www.stm.dk

Hivatalba lépett: 2015.06.28. Lars Lokke Rasmussen kormánya. (Elődje, Helle Thorning-Schmidt kormánya 2011.10.03-tól volt hivatalban.)

Utolsó változás: 2016.11.28. Átalakította kormányát Lars Lokke Rasmussen dán miniszterelnök, a Liberális Párt, a Liberális Szövetség és a Konzervatív Néppárt koalíciójából nevezett ki minisztereket, így kisebbségi kormánya helyett szélesebb alapokon nyugvó koalíciót hozott létre. 2018.05.02. Távozott a kormányból Sören Pind felsőoktatási és kutatási, Esben Lunde Larsen környezetvédelmi és élelmezési, valamint Karen Ellemann a nemek közötti egyenlőség és az északi együttműködés minisztere.
2018.06.21. Távozott posztjáról Brian Mikkelsen kereskedelmi és ipari miniszter.

Miniszterelnök: Lars Lokke RASMUSSEN
2015.06.28.-
Adóügyi miniszter: Karsten LAURITZEN
2015.06.28-
Az állami szektor reformjáért
felelős miniszter: Sophie LÖHDE
2016.11.28-
Bevándorlási és integrációs
miniszter: Inger STÖJBERG
2015.06.28-
Egészségügyi miniszter: Ellen Trane NÖRBY
2016.11.28-
Energiaellátás és klímavédelem
minisztere: Lars Christian LILLEHOLT
2015.06.28-
Fejlesztési miniszter: Ulla TORNAS
2016.11.28-
Felsőoktatási és kutatási
miniszter: Tommy AHLERS
2018.05.02-
Foglalkoztatási miniszter: Troels Lund POULSEN
2016.11.28-
Gazdasági és belügyminiszter: Simon Emil AMMITZBOLL-BILLE
2016.11.28-
Gyermekügyi és szociális
miniszter: Mai MERCADO
2016.11.28-
Idősügyi miniszter: Thyra Frank
2016.11.28-
Igazságügyi miniszter: Soren Pape POULSEN
2016.11.28-
Ipari és kereskedelmi miniszter: Rasmus JARLOV
2018.06.21-
Környezetvédelmi és élelmezési
miniszter: Jakob ELLEMANN-JENSEN
2018.05.02-
Közlekedési és építésügyi
miniszter: Ole Birk OLESEN
2016.11.28-
Kulturális és egyházügyi
miniszter: Mette BOCK
2016.11.28-
Külügyminiszter: Anders SAMUELSEN
2016.11.28-
Nemek közötti egyenlőség és
északi együttműködési miniszter: Eva Kjer HANSEN
2018.05.02-
Oktatási miniszter: Merete RIISAGER
2016.11.28-
Pénzügyminiszter: Kristian JENSEN
2016.11.28-
Védelmi miniszter: Claus Hjort FREDERIKSEN
2016.11.28-


Kormánykoalíció: Liberális Párt (Venstre Párt) Liberális Szövetség Konzervatív Néppárt

---

PARLAMENT: 
Képviselőház (Folketing) (179 tagú)
elnöke: Pia KJAERSGAARD
2015.07.03-

2015.06.18. Parlamenti választásokat tartottak, amelyen a jobboldali koalíció 90 mandátumot kapott, a baloldali erők 85 helyet szereztek.
Országok szerint