2019. március 24. vasárnap
Európai Unió
SPANYOL KIRÁLYSÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.casareal.es
Király: VI. FÜLÖP
2014.06.19-
Trónörökös: ELEONÓRA hercegnő
2014.06.19-

2014.06.02. I. János Károly király lemondott, hogy fiának, Fülöp hercegnek adja át a trónt, I. János Károly király 1975.11.22-től uralkodott.
KORMÁNY: 

Internet: http://www.lamoncloa.gob.es
Hivatalba lépett: 2018.06.07. Pedro Sánchez vezette kormány.
(Elődje, Mariano Rajoy 2011.12.21-2018.006.02. között állt a kormány élén.)
Utolsó változás: 2018.06.01. A parlament megvonta a bizalmat Mariano Rajoy miniszterelnöktől. Utódja, Pedro Sánchez, a Spanyol Szocialista Munkáspárt (PSOE) főtitkára lett. 2018.06.02. Pedro Sánchez miniszterelnök letette a hivtalai esküt.
2018.06.06. Pedro Sanchez miniszterelnök megnevezte a kormányát. A tárcák számát 17-re emelték a korábbi 13-ról, amelyek közül 11-et vezetnek nők. 2018.06.13. Lemondott Máxim Huerta kulturális és sportminiszter.
múzeumigazgató lett. 2018.09.12. Lemondott posztjáról Carmen Montón egészségügyi miniszter.
2019.02.15. A kormányfő előrehozott választásokat írt ki, miután a parlament leszavazta a kormány költségvetési javaslatát, amelyre több mint húsz éve nem volt példa Spanyolországban.
Miniszterelnök: Pedro SÁNCHEZ (ügyvezető)
2018.06.02-
Miniszterelnök-helyettes: María del Carmen CALVO POYATO
2018.06.07-
Belügyminiszter: Fernando GRANDE-MARLASKA GÓMEZ
2018.06.07-
Egészségügyi, fogyasztói és
szociális jóléti miniszter: María Luisa CARCEDO
2018.09.12-
Elnökségi ügyek, parlamenti
kapcsolatok és az
esélyegyenlőség minisztere: María del Carmen CALVO POYATO
2018.06.07-
Fejlesztési miniszter: José Luis ÁBALOS MECO
2018.06.07-
Földművelésügyi, halászati
és élelmiszerügyi miniszter: Luis PLANAS PUCHADES
2018.06.07-
Gazdasági és üzleti miniszter: Nadia CALVINO SANTAMARÍA
2018.06.07-
Igazságügyi miniszter: Dolores DELGADO GARCÍA
2018.06.07-
Ipari, kereskedelmi és
idegenforgalmi miniszter: Reyes MAROTO ILLERA
2018.06.07-
Kulturális és sportminiszter: José GUIRAO CABRERA
2018.06.13-
Külügyi, európai uniós és
együttműködési miniszter: Josep BORRELL FONTELLES
2018.06.07-
Munkaügyi, migrációs és
társadalombiztosítási
miniszter: Magdalena VALERIO CORDERO
2018.06.07-
Oktatási és szakképzési
miniszter: María Isabel CELAÁ DIÉGUEZ
2018.06.07-
Ökológiai átmenet minisztere: Teresa RIBERA RODRÍGUEZ
2018.06.07-
Pénzügyminiszter: Maria Jesús MONTERO CUADRADO
2018.06.07-
Területi politikai és
közszolgálati miniszter: Meritxell BATET LAMANA
2018.06.07-
Tudományos, innovációs és
egyetemi miniszter: Pedro Francisco DUQUE
2018.06.07-
Védelmi miniszter: Margarita ROBLES FERNÁNDEZ
2018.06.07-


---

PARLAMENT: 
Szenátus (Senado) (266 tagú)
elnöke: Pío García ESCUDERÓ MÁRQUEZ
2011.12.13-

2016.06.26. Ismét szenátusi választásokat tartottak, amelyen a konzervatív Néppárt (PP) a 130 mandátumot, a Spanyol Szocialista Munkáspárt (PSOE) 43-at, az Unidos Podemos (Együtt képesek vagyunk rá) választási pártszövetség tagjai összesen 16 képviselői helyet, a Katalán Köztársasági Baloldal (ERC) tíz, a Katalán Demokratikus Konvergencia (CDC) két helyet szerzett, a Baszk Nemzeti Párt (PNV) öt, a kanári szigeteki koalíció és a gomerai baloldali tömörülés pedig egy-egy képviselője lesz az új felsőházban.
Képviselőház (Congreso de los Diputados) (350 tagú)
elnöke: Ana PASTOR
2016.07.19-

2016.06.26. Ismét parlamenti választásokat tartottak, mert a 2015.12.21-i parlamenti választás óta nem sikerült új kormányfőt választani.
Szocialista Munkáspárt (PSOE) 85, Unidos Podemos (Együtt képesek vagyunk rá) választási pártszövetség 71, a Ciudadanos (Állampolgárok) nevű liberális középpárt 32 mandátumot szerzett.
2019.04.28. Előrehozott parlamenti választásokat tartanak.

Országok szerint