2019. január 21. hétfő
Európai Unió
GÖRÖG KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://---
Köztársasági elnök: Prokopisz PAVLOPULOSZ
2015.03.13-
2015.03.13. Beiktatták hivatalába Prokopisz Pavlopulosz államfőt, elődje Karolosz Papuliasz 2015.02.03-ig volt hivatalban
2015.02.18. A parlament megválasztotta államfőnek Prokopisz Pavlopuloszt, március 13-án lépett hivatalba.
KORMÁNY: 
Internet: http://www.primeminister.gov.gr
Hivatalba lépett: 2015.09.21. Alekszisz Ciprasz 2. kormánya

(előd: 2015.08.28-2015.09.21. Vassziliki Tanu átmeneti kormánya.) (Ciprasz 1. kormánya 2015.01.26-08.28-ig volt hivatalban)

Utolsó változás: 2015.10.08. A parlament bizalmat szavazott Ciprasz 2. kormányának.
2016.11.04. Alekszisz Ciprasz átalakította kormányát. 2018.08.29. Alekszisz Ciprasz átalakította kormányát. 2018.10.17. Lemondott hivataláról Níkosz Kociász külügyminiszter.
2019.01.13. Lemondott Panosz KAMMENOSZ védelmi miniszter és visszahívta a Független Görögök (ANEL) pártjának hat miniszterét. Alexisz Ciprasz miniszterelnök elfogadta a lemondást és bizalmi szavazást kezdeményezett kormánya ellen.
Miniszterelnök: Alekszisz CIPRASZ (Sziriza)
2015.09.21-
Miniszterelnök-helyettes: Jánisz DRAGASZAKISZ (Sziriza)
2015.01.27-
Államminiszter: Alekszandrosz FLAMBURARISZ
2018.08.29-
Államminiszter (a kormányzás
összehangolásáért felelős): Hrisztoforosz VERNARDAKISZ
2018.08.29-
Agrárfejlesztési miniszter: Sztavrosz ARAHOVITISZ
2018.08.29-
Állampolgárok védelméért
felelős miniszter: Olga GEROVASZILI
2018.08.29-
Belügyminiszter: Alekszandrosz HARICISZ
2018.08.29-
Digitális politikai, távközlési
és tájékoztatási miniszter: Nikosz PAPPASZ
2016.11.05-
Egészségügyi miniszter: Andreasz KSZANTOSZ
2015.09.23-
Gazdasági és fejlesztési
miniszter: Jánisz DRAGASZAKISZ
2018.02.28-
Hajózási és szigetpolitikai
miniszter: Fotisz KUVELISZ
2018.08.29-
Idegenforgalmi miniszter: Elena KUNTURA
2015.09.23-
Igazságügyi, átláthatósági és
emberi jogi miniszter: Mihalisz KALOGIRU
2018.08.29-
Infrastrukturális és
közlekedési miniszter: Hrisztosz SPIRCISZ
2015.09.23-
Környezetvédelmi
és energiaügyi miniszter: Jórgosz SZTATHÁKISZ
2016.11.04-
Közigazgatás újjászervezéséért
felelős miniszter: Mariliza KSZENOJANAKOPULU
2018.08.29-
Kulturális és
sportminiszter: Mürszini ZORBA
2018.08.29-
Külügyminiszter: Alekszisz CIPRASZ (megbízott)
2018.10.17-
Menekültügyi miniszter: Dimitrisz VICASZ
2018.03-
Munkaügyi, társadalombiztosítási
és szociális miniszter: Effi AHCIOGLU
2016.11.04-
Oktatási, kutatási és
vallásügyi miniszter: Kosztasz GAVROGLU
2016.11.05-
Pénzügyminiszter: Evklídisz CAKALOTOSZ
2015.09.23-
Védelmi miniszter: ---


Kormánykoalíció: Radikális Baloldal Koalíciója (Sziriza)
PARLAMENT: 
(Vouli Ton Ellinon) (300 tagú)
elnöke: Nikolaosz VUCISZ
2015.10.04-

2015.09.20. Előrehozott parlamenti választást tartottak, amelyen a Sziriza 35,5 százalékot - a győztesnek járó kompenzációval együtt - 145 helyet, az Új Demokrácia 28 százalékot (75 mandátum), az Arany Hajnal 7 százalkot szerzett. A Sziriza a Független Görögök (ANEL) párttal lépett koalícióra, amely a szavazatok 3,7 százalékát szerezte meg, így a két pártnak együtt szűk többsége, 155 képviselője lett.

Országok szerint