2019. március 24. vasárnap
Európai Unió
FRANCIA KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.elysee.fr
Köztársasági elnök: Emmanuel MACRON
2017.05.14-
(Elődje, Francois Hollande 2012.05.15-től volt hivatalban.) 2017.04.24./2017.05.07. Elnökválasztást tartottak, amelynek második fordulóját Emmanuel Macron nyerte a voksok 66,1 százalékával.
2017.05.14. Beiktatták hivatalába Emmanuel Macront.

KORMÁNY: 
Internet: http://www.gouvernement.fr
Hivatalba lépett: 2017.05.17. Édouard Philippe kormánya. (Elődje, Bernard Cazeneuve kormánya 2016.12.13-tól volt hivatalban.)

Utolsó változás: 2018.08.28. Lemondott hivataláról Nicolas Hulot környezetvédelmi miniszter. 2018.09.04. Lemondott hivataláról Laura Flessel sportminiszter, helyére Emanuel Macron államfő Roxana Maracineaut nevezte ki. Az új környezetvédelmi miniszteri Francois de Rugyt nevezte meg.
2018.10.02. Gérard Collomb belügyminiszter másodszor jelentte be, hogy távozni kíván a kormányból. (Először 2018.09.18-án.)
2018.10.03. Emmanuel Macron elnök elfogadta Gérard Collomb belügyminiszter lemondását Castanert nevezte ki 2018.10.16. Stéphane Travert-t az agrártárca élén Didier Guillaume váltotta. Jacqueline Gourault lett a területfejlesztésért felelős miniszter Jacques Mézard helyett. A kormány két új minisztere Sébastien Lecornu vidékfejlesztési és Julien Denormandie a városokért és a lakhatásért felelős miniszter. Távozott a kormányból Francoise Nyssen kulturális miniszter is.
Miniszterelnök: Édouard PHILIPPE
2017.05.15-
Belügyminiszter: Christophe CASTANER
2018.10.16-
Európa-ügyi miniszter: Nathalie LOISEAU
2017.06.21-
Felsőoktatási, kutatási és
fejlesztési miniszter: Frédérique VIDAL
2017.05.17-
Gazdasági- és pénzügyminiszter: Bruno LE MAIRE
2017.05.17-
Igazságügy-miniszter, főpecsétőr: Nicole BELLOUBET
2017.06.21-
Költségvetési miniszter: Gérald DARMANIN
2017.05.17-
Környezetvédelmi miniszter: Francois de RUGY
2018.09.04-
Közlekedési miniszter: Elisabeth BORNE
2017.05.17-
Kulturális miniszter: Franck RIESTER
2018.10.16-
Külügyminiszter: Jean-Yves LE DRIAN
2017.05.17-
Mezőgazdasági és élelmezési
miniszter: Didier GUILLAUME
2018.10.16-
Munkaügyi miniszter: Muriel PÉNICAUD
2017.05.17-
Oktatási miniszter: Jean-Michel BLANQUER
2017.05.17-
Sportminiszter: Roxana MARACINEANU
2018.09.04- :
Szociális- és egészségügyi
miniszter: Agnes BUZYN
2017.05.17-
Tengerentúli ügyek minisztere: Annick GIRARDIN
2017.05.17-
Területfejlesztési miniszter: Jacqueline GOURAULT
2018.10.16-
Városokért és a lakhatásért
felelős miniszter: Julien DENORMANDIE
2018.10.16-
Védelmi miniszter: Florence PARLY
2017.06.21-
Vidékfejlesztési miniszter: Sébastien LECORNU
2018.10.16-


---

PARLAMENT: 
Szenátus (348 tagú)
elnöke: Gérard LARCHER
2014.10.01-

Nemzetgyűlés (577 tagú)
elnöke: Richard FERRAND
2018.09.12-
2017.06.11.,18. Parlamenti választásokat tartottak, amelyen az Emmanuel Macron elnök pártja, A Köztársaság lendületben (LREM) 302 és szövetségese, a centrista MoDem 42 mandátummal abszolút többséget szerzett. A Köztársaságiak 135, a Szocialista Párt 43, a radikális baloldal és a kommunisták 27, a Nemzeti Front 8 helyet szerzett.
2017.09.24. Részleges szenátusi választást tartottak, amelyen a nem végleges eredmények szerint a Köztársaságiak 149 mandátumot, a Szocialista Párt 86 mandátumot szerzett, a Köztársaság lendületben (LREM) mandátumainak száma 20-30 között lesz.
2018.11.04. A Franciaországhoz tartozó Új-Kaledónián függetlenségi népszavazást tartottak, amelyen a szavazók 56,4 százaléka mondott nemet a függetlenségre, míg 43,6 százalékuk igennel szavazott.

Országok szerint