2019. január 21. hétfő
Európai Unió
OLASZ KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.quirinale.it
Köztársasági elnök: Sergio MATTARELLA
2015.02.03-
(Elődje, Giorgio Napolitano 2006.05.15-től volt hivatalban, majd 2015.02.03-ig ideiglenesen a szenátus elnöke, Pietro Grasso látta el az államfői teendőket.)
2015.01.31. Az elnökválasztás negyedik fordulójában Sergio Mattarellát választották meg, akit 2015.02.03-án iktattak be hivatalába.

KORMÁNY: 

Internet: http://www.governo.it

Hivatalba lépett: 2018.06.01. Letette az esküt Giuseppe Conte kormánya. (Elődje, Paolo Gentiloni kormánya 2016.12.12-től volt hivatalban.)

Utolsó változás:
Miniszterelnök: Giuseppe CONTE (f)
2018.06.01-
Miniszterelnök-helyettes: Luigi Di MAIO (M5S)
2018.06.01-
Matteo SALVINI (Liga)
2018.06.01-
Belügyminiszter: Matteo SALVINI (Liga)
2018.06.01-
Egészségügyi miniszter: Giulia GRILLO (M5S)
2018.06.01-
Gazdaságfejlesztési, jóléti és
munkaügyi miniszter: Luigi Di MAIO (M5S)
2018.06.01-
Gazdasági és pénzügyminiszter: Giovanni TRIA (f)
2018.06.01-
Igazságügyi miniszter: Alfonso BONAFEDE (M5S)
2018.06.01-
Infrastrukturális és közlekedési
miniszter: Danilo TONINELLI (M5S)
2018.06.01-
Környezetvédelmi miniszter: Sergio COSTA (f)
2018.06.01-
Kulturális örökség és
idegenforgalmi miniszter: Alberto BONISOLI (M5S)
2018.06.01-
Külügyminiszter: Enzo MOAVERO MILANESI (f)
2018.06.01-
Mezőgazdasági, élelmezési és
erdészeti miniszter: Gian Marco CENTINAIO (Liga)
2018.06.01-
Oktatási, felsőfokú és kutatási
miniszter: Marco BUSSETTI (f)
2018.06.01-
Védelmi miniszter: Elisabetta TRENTA (M5S)
2018.06.01-
Tárca nélküli miniszterek:
- Családok és fogyatékkal élők: Lorenzo FONTANA (Liga)
2018.06.01-
- Dél-Olaszország
felzárkóztatása: Barbara LEZZI (M5S)
2018.06.01-
- Európai ügyek: Paolo SAVONA (f)
2018.06.01-
- Közigazgatás átalakítása: Giulia BONGIORNO (Liga)
2018.06.01-
- Parlamenti kapcsolatok: Riccardo FRACCARO (M5S)
2018.06.01-
- Regionális ügyek: Erika STEFANI (Liga)
2018.06.01-


Kormánykoalíció: független = f Liga Öt Csillag Mozgalom = M5S

---

PARLAMENT: 
Szenátus (Senato) (321 tagú, 315 választott, 6 örökös tag)
elnöke: Maria Elisabetta Alberti CASELLATI
2018.03.24-

Képviselőház (Camera dei Deputati) (630 tagú)
elnöke: Roberto FICO
2018.03.24-

2018.03.04. Általános választásokat tartottak, amelyen a jobboldali pártszövetség 37 százalékot (Északi Liga - 18, a Hajrá Olaszország 14 százalékot), az Öt Csillag Mozgalom (M5S) 32-33 százalékot,
a balközép koalíció 23 százalékot szerzett (benne: Demokrata Párt 19).
Országok szerint