2019. március 24. vasárnap
Európai Unió
SVÉD KIRÁLYSÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.kungahuset.se
Király: XVI. KÁROLY GUSZTÁV
1973.09.15-
Trónörökös: VIKTÓRIA hercegnő
1980.01.01-
KORMÁNY: 
Internet: http://www.regeringen.se

Hivatalba lépett: 2019.01.21. Stefan Löfven 2. kormánya. (Az előző, Stefan Löfven 1. kormánya 2014.10.03-tól volt hivatalban.)

Utolsó változás: 2018.09.25. Elveszítette a bizalmi szavazást Stefan Löfven miniszterelnök, így kénytelen távozni posztjáról, de az új kormány felállásáig továbbra is ő vezeti a kormányt. 2018.10.02. A svéd parlament házelnöke felkérte az ellenzéki svéd jobbközép koalíciót vezető Ulf Kristerssont, hogy alakítson kormányt.
2018.10.14. Ulf Kristersson visszaadta a kormányalakítási megbízatást.
2018.10.15. A parlament elnöke Stefan Löfven ügyvezető kormányfőt kérte
fel kormányalakításra. (10181015: MTI:K0058) 2018.10.29. Stefan Löfven visszaadta a megbízatást 2018.11.12. A parlament elnöke Ulf Kristerssont, a Mérsékelt Párt vezetőjét kérte fel kormányalakításra. 2018.11.14. Kristersson is elvesztette a bizalmi szavazást.
2018.11.15. A parlamenti elnök Annie Lööföt, a Centrum Párt vezetőjét kérte fel kormányalakításra. 2018.11.22 Feladta az új svéd kormány megalakítására tett kísérletet Annie Lööf. 2018.12. eleje. A parlamenti elnök újra Stefan Löfven ügyvezető miniszterelnököt bízta meg kormányalakítással.
2018.12.14. Nem szavazott bizalmat a parlament Stefan Löfven ügyvivő szociáldemokrata miniszterelnök a Zöld Párttal tervezett kisebbségi kormánykoalíciójának. 2019.01.16. Andreas Norlén házelnök Stefan Löfven szociáldemokrata pártvezetőt javasolta miniszterelnök-jelöltnek. 2019.01.18. A svéd parlament megszavazta Stefan Löfven szociáldemokrata pártvezetőt kormányfőnek, lezárult a 2018. szeptember óta tartó patthelyzet.
Miniszterelnök: Stefan LÖFVEN
2014.10.03-
Miniszterelnök-helyettes: Isabella LÖVIN
2016.05.25-
Belügyminiszter: Mikael DAMBERG
2019.01.21-
Energiaügyi és digitális
fejlesztési miniszter: Anders YGEMAN
2019.01.21-
Esélyegyenlőségi miniszter: Asa LINDHAGEN
2019.01.21-
EU-ügyek minisztere: Hans DAHLGREN
2019.01.21-
Felsőoktatási és kutatási
miniszter: Matilda ERNKRANS
2019.01.21-
Igazságügyi és bevándorlási
miniszter: Morgan JOHANSSON
2014.10.03-
Infrastrukturális miniszter: Thomas ENEROTH
2017.07.27-
Környezetvédelmi miniszter: Isabella LÖVIN
2019.01.21-
Közegészségügy és
szociális ügyek minisztere: Lena HALLENGREN
2019.01.21-
Közszolgálati miniszter: Ardalan SHEKARABI
2014.10.03-
Kultúráért, demokráciáért
és sportért felelős miniszter: Amanda LIND
2019.01.21-
Külkereskedelem és
északi kapcsolatok minisztere: Ann LINDE
2016.05.25-
Külügyminiszter: Margot WALLSTRÖM
2014.10.03-
Munkaügyi miniszter: Ylva JOHANSSON
2014.10.03-
Nemzetközi fejlesztési és
együttműködési miniszter: Peter ERIKSSON
2019.01.21-
Oktatási miniszter: Anna EKSTRÖM
2019.01.21-
Önkormányzatok
és a pénzügyi piac minisztere: Per BOLUND
2014.10.03-
Pénzügyminiszter: Magdalena ANDERSSON
2014.10.03-
Társadalombiztosítási
miniszter: Annika STRANDHÄLL
2014.10.03-
Védelmi miniszter: Peter HULTQVIST
2014.10.03-
Vidékfejlesztési miniszter: Jennie NILSSON
2019.01.21-

---
PARLAMENT:  Riksdag (349 tagú)
elnöke: Andreas NORLÉN
2018.09.24-
2018.09.09-én tartott parlamenti választásokat a Svéd Szociáldemokrata Párt nyerte 28,3 százalékkal, a második helyen a jobbközép Mérsékelt Párt végzett 19,8 százalékkal, a bevándorlásellenes Svéd Demokraták (SD) pártja pedig a harmadik legnagyobb erővé küzdötte fel magát a voksok 17,5 százalékával.
Országok szerint