2019. március 24. vasárnap
Európai Unió
BELGA KIRÁLYSÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.monarchie.be
Király: FÜLÖP
2013.07.21-
Trónörökös: Erzsébet hercegnő
2013.07.21-

2013.07.03. II. Albert király bejelentette, hogy 2013.07.21-én lemond a trónról Fülöp herceg javára. 2013.07.21-én letette a parlament előtt a hivatali esküt Fülöp belga király
KORMÁNY: 

Internet: http://www.premier.be

Hivatalba lépett: 2014.10.11. Charles Michel kormánya. (Elődje, Elio Di Rupo 2011.12.06-tól volt hivatalban.)
Utolsó változás: 2018.12.18. Bejelentette lemondását Charles Michel miniszterelnök
2018.12.21. Fülöp belga király elfogadta lemondását, azonban felkérte az ügyvivő kormány vezetésére a 2019.május 29-i parlamenti választásokig

Miniszterelnök: Charles MICHEL (ügyvivő)
2014.10.11-
Miniszterelnök-helyettes: Alexander de CROO (VLD)
2011.12.06-
Kris PEETERS (CD&V)
2014.10.11-
Didier REYNDERS (MR)
2004.07.20-
Belügyminiszter: Peter de CREM
2018.12.09-
Energiaügyi, környezetvédelmi
és fenntartható fejlődésért
felelős miniszter: Marie-Christine MARGHEM (MR)
2014.10.11-
Foglalkoztatási, gazdasági és
fogyasztóügyi miniszter: Kris PEETERS (CD&V)
2014.10.11-
Igazságügyi miniszter: Koen GEENS (CD&V)
2014.10.11-
Költségvetési miniszter: Sophie WILMES (MR)
2014.10.11-
Közlekedési miniszter: Francois BELLOT (MR)
2016.04.17-
Külügy- és Európa-ügyi
miniszter: Didier REYNDERS (MR)
2011.12.06-
Nyugdíjügyi miniszter: Daniel BACQUELAINE (MR)
2014.10.11-
Pénzügyminiszter: Alexander de CROO (VLD)
2018.12.09-
Szociális, közegészségügyi,
menekültügyi és migrációs
miniszter: Maggie de BLOCK (VLD)
2014.10.11-
Távközlési, postaügyi és
fejlesztési együttműködési
miniszter: Philippe de BACKER (VLD)
2018.12.09-
Vállalkozásügyi, mezőgazdasági
és társadalmi integrációs
miniszter: Denis DUCARME (MR)
2017.07.28-
Védelmi miniszter: Didier REYNDERS (MR)
2018.12.09-


Kormánykoalíció: MR = franciaajkú vallon közösség Liberális Pártja VLD = Flamand Liberálisok és Demokraták CD+V = Kereszténydemokrata Flamand Párt

---

PARLAMENT: 
Szenátus (Sénat / Senaat) (60 tagú )
elnöke: Jacques BROTCHI
2018.12.14-

Képviselőház (Chambre des Représentants / Kamer van Volksvertegenwoordigers) (150 tagú)
elnöke: Siegfried BRACKE
2014.10.14-

2019.05.29. Parlamenti választásokat tartanak.
Országok szerint