2019. január 21. hétfő
Európai Unió
HOLLAND KIRÁLYSÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.royal-house.nl
Király: VILMOS-SÁNDOR (WILLEM-ALEXANDER)
2013.04.30-
Trónörökös: KATALIN-AMÁLIA
2013.január 28-án Beatrix királynő bejelentette, hogy lemond a trónról Vilmos-Sándor javára, a trónörökös beiktatását április 30-án tartják.
2013. április 30-án Beatrix királynő aláírta azt az okmányt, amellyel lemondott a trónról fia, Vilmos Sándor javára. Vilmos Sándor letette az esküt
KORMÁNY: 
Internet: http://www.minaz.nl
Hivatalba lépett: 2017.10.26. Megalakult Mark Rutte 3. kormánya.
(Elődje, Mark Rutte 2. kormánya 2012.11.05-től volt hivatalban.)
Utolsó változás: 2017.10.26. Megalakult Mark Rutte harmadik kormánya, amely a Néppárt a Szabadságért és a Demokráciáért (VVD), a Kereszténydemokrata Tömörülés (CDA), a Demokraták 66 (D66) és a Keresztény Unió (CU) koalíciójából áll. 2018.02.13. Lemondott tisztségéről Halbe Zijlstra külügyminiszter.

2018.03.07. Stef Blokot külügyminiszternek nevezték ki.
Miniszterelnök: Mark RUTTE
2010.10.14-
Miniszterelnök-helyettes: Hugo de JONGE
2017.10.26-
Kajsa OLLONGREN
2017.10.26-
Carola SCHOUTEN
2017.10.26-
Általános ügyek minisztere: Mark RUTTE
2010.10.14-
Alapfokú oktatási és
tömegtájékoztatási miniszter: Arie SLOB
2017.10.26-
Belbiztonsági és igazságügyi
miniszter: Ferdinand GRAPPERHAUS
2017.10.26-
Belügyminiszter és királysági
kapcsolatok minisztere: Kajsa OLLONGREN
2017.10.26-
Bevándorlásügyi miniszter: Mark HARBERS
2017.10.26-
Egészségbiztosítási miniszter: Bruno BRUINS
2017.10.26-
Gazdasági és klímavédelmi
miniszter: Eric WIEBES
2017.10.26-
Infrastrukturális, közmunkaügyi
és vízgazdálkodási miniszter: Cora van NIEUWENHUIZEN
2017.10.26-
Jogvédelmi miniszter: Sander DEKKER
2017.10.26-
Külkereskedelmi és fejlesztési
együttműködési miniszter: Sigrid KAAG
2017.10.26-
Külügyminiszter: Stef BLOK
2018.03.07-
Mezőgazdasági miniszter: Carola SCHOUTEN
2017.10.26-
Népjóléti, sport-
és egészségügyi miniszter: Hugo de JONGE
2017.10.26-
Oktatási, kulturális és
tudományügyi miniszter: Ingrid van ENGELSHOVEN
2017.10.26-
Pénzügyminiszter: Wopke HOEKSTRA
2017.10.26-
Szociális és foglalkoztatási
miniszter: Wouter KOOLMEES
2017.10.26-
Védelmi miniszter: Ank BIJLEVELD
2017.10.26-

---

Kormánykoalíció: VVD = Néppárt a Szabadságért és a Demokráciáért CDA = Kereszténydemokrata Tömörülés D66 = Demokraták 66 CU = Keresztény Unió
PARLAMENT: 
(Staten Generaal)
Első Kamara (Eerste Kamer) (75 tagú)
elnöke: Ankie BROEKERS-KNOL
2013.07.02-

Második Kamara (Tweede Kamer) (150 tagú)
elnöke: Khadija ARIB
2016.01.13-

2017.03.15. Parlamenti választásokat tartottak, amelynek hivatalos végeredménye szerint a Néppárt a Szabadságért és a Demokráciáért (VVD) 33, Szabadságpárt (PVV) 20, a Kereszténydemokrata Tömörülés (CDA) 19, a Demokraták 66 (D66) 19, a Zöld Baloldal (GroenLinks) 14, a Szocialista Párt (SP) 14, a Munkapárt (PvdA) 9, a Keresztény Unió (CU) 5, az Állatvédők Pártja (PvdD) 5 mandátumot szerzett.
Országok szerint