2019. március 24. vasárnap
Európai Unió
NÉMET SZÖVETSÉGI KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.bundespraesident.de
Szövetségi elnök: Frank-Walter STEINMEIER
2017.03.22-
(Elődje Joachim Gauck 2012.03.23-tól volt hivatalban.)
2017.02.12. Elnökválasztást tartottak, amelyen Frank-Walter Steinmeier nyert, a testület 1260 tagja közül 931 szavazatot kapott.
2017.03.22. Letette esküjét Frank-Walter Steinmeier.

KORMÁNY: 

Internet: http://www.Bundeskanzler.de

Hivatalba lépett: 2018.03.14. Megalakult Angela Merkel kancellár negyedik kormánya. (Angela Merkel harmadik kormánya 2013.12.17-től volt hivatalban.)

Utolsó változás: 2018.03.04. Kétharmados többséggel jóváhagyta a Német Szociáldemokrata Párt (SPD) tagsága a Kereszténydemokrata Unióval (CDU) és a bajor Keresztényszociális Unióval (CSU) kidolgozott koalíciós szerződést.
2018.03.14. Angela Merkel 4. kormányának 15 minisztere van, köztük két eddigi tartományi kormányfő, Horst Seehofer volt bajor miniszterelnök belügyminiszterként, Olaf Scholz a tartományi rangú Hamburg volt polgármestere pénzügyminiszterként és alkancellárként folytatja pályafutását.
Szövetségi kancellár
(miniszterelnök): Angela MERKEL (CDU)
2005.11.22-
Szövetségi alkancellár: Olaf SCHOLZ (SPD)
2018.03.14-
MINISZTEREK
Kancellári Hivatal minisztere: Helge BRAUN (CDU)
2018.03.14-
Belügyminiszter: Horst SEEHOFER (CSU)
2018.03.14-
Család-, idős-, nő- és
ifjúságügyi miniszter: Franziska GIFFEY (SPD)
2018.03.14-
Egészségügyi miniszter: Jens SPAHN (CDU)
2018.03.14-
Gazdasági és energiaügyi
miniszter: Peter ALTMAIER (CDU)
2018.03.14-
Igazságügyi és fogyasztóvédelmi
miniszter: Katarina BARLEY (SPD)
2018.03.14-
Környezet- és természetvédelmi
és nukleáris biztonságért
felelős miniszter: Svenja SCHULZE (SPD)
2018.03.14-
Közlekedési és digitális
infrastruktúráért felelős
miniszter: Andreas SCHEUER (CSU)
2018.03.14-
Külügyminiszter: Heiko MAAS (SPD)
2018.03.14-
Mezőgazdasági és élelmezési
miniszter: Julia KLOECKNER (CDU)
2018.03.14-
Munkaügyi és szociális
miniszter: Hubertus HEIL (SPD)
2018.03.14-
Nemzetközi gazdasági
együttműködési és fejlesztési
miniszter: Gerd MÜLLER (CSU)
2013.12.17-
Oktatási és kutatási miniszter: Anja KARLICZEK (CDU)
2018.03.14-
Pénzügyminiszter: Olaf SCHOLZ (SPD)
2018.03.14-
Védelmi miniszter: Ursula von der LEYEN (CDU)
2013.12.17-

---

Kormánykoalíció: CDU = Német Kereszténydemokrata Unió CSU = Keresztényszociális Unió SPD = Német Szociáldemokrata Párt
PARLAMENT: 
Bundesrat (Szövetségi Tanács) (69 tagú)
elnöke: Daniel GÜNTHER
2018.11.01-2019.10.31.
(Az elnök évente változik.)

Bundestag (Szövetségi Gyűlés) (709) tagú)
elnöke: Wolfgang SCHÄUBLE (CDU)
2017.10.24-

2017. szeptember 24-én szövetségi parlamenti (Bundestag-) választásokat tartottak, amelyen a CDU/CSU pártszövetség a szavazatok 32,9 százalékát szerezte meg. Az SPD 20,5 százalékkal végzett a második helyen, a jobboldali Alternatíva Németországnak (AfD) harmadikként 12,6 százalékkal jutott be a Bundestagba. A liberális Szabad Demokrata Párt (FDP) 10,7 százalékhoz, a Baloldal (Die Linke) a szavazatok 9,2 százalékát kapta, a Zöldeknek pedig 8,9 százalék jutott.
Országok szerint