2019. január 21. hétfő
Európai Unió
SZLOVÁK KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.prezident.sk
Köztársasági elnök: Andrej KISKA
2014.06.15-
(Elődje, Ivan Gasparovic 2004.06.15-tól volt hivatalban.) 2014.03.15. és 2014.03.30. Megrendezték az elnökválasztás első és második fordulóját. A második fordulóban két jelölt, Robert Fico kormányfő és Andrej Kiska vállalkozó mérettette meg magát. Az elnökválasztást a szavazatok 59,38 százalékával Andrej Kiska független jelölt nyerte meg, Robert Fico a voksok 40,61 százalékát kapta meg.
2014.06.15. Beiktatták hivatalába Andrej Kiskát. 2019.03.16. Megtartják az államfőválasztás első fordulóját.
KORMÁNY: 
Internet: http://www.government.gov.sk
Hivatalba lépett: 2018.03.22. Peter Pellegrini kormánya. (Elődje, Robert Fico harmadik kormánya 2016.03.23-tól volt hivatalban.)

Utolsó változás: 2018.03.26. Bizalmat szavazott a pozsonyi törvényhozás a hatalmon lévő szlovák koalíció új összetételű kormányának. A Peter Pellegrini vezette új kabinet tagjait még március 22-én nevezte ki Andrej Kiska államfő.
2018.04.16. Lemondott Tomás Drucker belügyminiszter 2018.04.26. Denisa Sakovát nevezték ki belügyminiszterré.


Miniszterelnök: Peter PELLEGRINI (Smer-SD)
2018.03.22-
Miniszterelnök-helyettes
(befektetésekért felelős): Richard RASI
2018.03.22-
Miniszterelnök-helyettes: Peter KAZIMIR (Smer-SD)
2018.03.22-
Gabriela MATECNÁ
2018.03.22-
László SOLYMOS
2018.03.22-
Belügyminiszter: Denisa SAKOVA (Smer-SD)
2018.04.26-
Egészségügyi miniszter: Andrea KALAVSKÁ (Smer-SD)
2018.03.22-
Gazdasági miniszter: Peter ZIGA (Smer-SD)
2016.03.23-
Igazságügyi miniszter: Gábor GÁL (Most-Híd)
2018.03.22-
Környezetvédelmi miniszter: László SOLYMOS (Most-Híd)
2016.03.23-
Közlekedési, építésügyi és
regionális fejlesztési miniszter: Árpád ÉRSEK (Most-Híd)
2016.08.31-
Kulturális miniszter: Lubica LASSÁKOVÁ (Smer-SD)
2018.02.28-
Külügyminiszter: Miroslav LAJCÁK (Smer-SD)
2012.04.04-
Mezőgazdasági és
vidékfejlesztési miniszter: Gabriela MATECNÁ (SNS)
2016.03.23-
Munkaügyi, szociális és
családügyi miniszter: Ján RICHTER (Smer-SD)
2012.04.04-
Oktatási, tudományos,
kutatási és sportminiszter: Martina LUBYOVÁ (SNS)
2017.09.13-
Pénzügyminiszter: Peter KAZIMÍR (Smer-SD)
2012.04.04-
Védelmi miniszter: Peter GAJDOS (SNS)
2016.03.23-


Kormánykoalíció: Smer-SD = Irány-Szociáldemokrácia SNS = Szlovák Nemzeti Párt Most-Híd
PARLAMENT: 
Nemzeti Tanács (Narodna rada Slovenskej republiky) (150 tagú)
elnöke: Andrej DANKO
2016.03.23-

A 2016. március 5-én megtartott parlamenti választásokat Robert Fico pártja, az Irány-Szociáldemokrácia (Smer-SD) nyerte meg a szavazatok 28,28 százalékának (49 képviselő) megszerzésével. A második helyen a Szabadság és Szolidaritás liberális mozgalom végzett 12,1 százalékkal (21 képviselő), a harmadik az Igor Matovic vezette Egyszerű Emberek és Független Személyiségek (OLaNO) mozgalom lett 11,02 százalékkal Szlovák Nemzeti Párt (SNS) 8,64 százalékkal (15 képviselő) lett. A parlamentbe jutott 8 párt közül a Bugár Béla vezette Most-Híd vegyes párt a szavazatok 6,5 százalékával 11 képviselői helyet szerzett.
Országok szerint