2019. január 21. hétfő
Európai Unió
LUXEMBURGI NAGYHERCEGSÉG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.monarchie.lu
Uralkodó herceg: HENRIK nagyherceg
2000.10.07-
Elődje, Henrik apja, János nagyherceg 1964.11.12. óta uralkodott a trónról való lemondásáig.
Helytartó (trónörökös): VILMOS herceg
1981.11.11- (www.monarchie.lu)

KORMÁNY: 

Internet: http://www.gouvernement.lu

Hivatalba lépett: 2018.12.05. Xavier Bettel 2. kormánya. (Az előző kormány 2013.12.04-től működött.)

Utolsó változás:
Miniszterelnök és
államminiszter: Xavier BETTEL
2013.12.04-
Miniszterelnök-helyettes: Étienne SCHNEIDER
2013.12.04-
Felix BRAZ
2018.12.05-
Belbiztonsági miniszter: Francois BAUSCH
2018.12.05-
Belügyminiszter: Taina BOFFERDING
2018.12.05-
Bevándorlási és menekültügyi
miniszter: Jean ASSELBORN
2013.12.04-
Családi, társadalmi integráció
és a Nagy Régió minisztere: Corinne CAHEN
2013.12.04-
Digitalizációs miniszter: Xavier BETTEL
2018.12.05-
Egészségügyi miniszter: Étienne SCHNEIDER
2018.12.05-
Együttműködés, humanitárius
segélyek minisztere: Paulette LENERT
2018.12.05-
Energiaügyi miniszter: Claude TURMES
2018.12.05-
Felsőoktatási és kutatási
miniszter: Claude MEISCH
2013.12.04-
Fogyasztóvédelmi miniszter: Paulette LENERT
2018.12.05-
Gazdasági miniszter: Étienne SCHNEIDER
2013.12.04-
Idegenforgalmi miniszter: Lex DELLES
2018.12.05-
Igazságügy-miniszter: Felix BRAZ
2013.12.04-
Közigazgatási reform minisztere: Xavier BETTEL
2018.12.05-
Kommunikációs és média
miniszter: Xavier BETTEL
2013.12.04-
Környezetvédelmi, éghajlati és
fenntartható fejlődés minisztere: Carole DIESCHBOURG
2013.12.04-
Középosztály minisztere: Lex DELLES
2018.12.05-
Közszolgálati és parlamenti ügyek
minisztere: Marc HANSEN
2018.12.05-
Kulturális miniszter: Sam TANSON
2018.12.05-
Külügyminiszter és európai ügyek
minisztere: Jean ASSELBORN
2004.07.31-
Lakásügyi miniszter: Sam TANSON
2018.12.05-
Mezőgazdasági, szőlészeti és
vidékfejlesztési miniszter: Romain SCHNEIDER
2018.12.05-
Mobilitási és közmunkaügyi
miniszter: Francois BAUSCH
2018.12.05-
Munkaügyi, foglalkoztatási,
szociális és szolidaritási
miniszter: Dan KERSCH
2018.12.05-
Nemek közötti egyenlőségért
felelős miniszter: Taina BOFFERDING
2018.12.05-
Oktatási, gyermek és ifjúsági
miniszter: Claude MEISCH
2013.12.04-
Pénzügyminiszter: Pierre GRAMEGNA
2013.12.04-
Sportminiszter: Dan KERSCH
2018.12.05-
Társadalombiztosítási miniszter: Romain SCHNEIDER
2018.12.05-
Területi tervezés minisztere: Claude TURMES
2018.12.05-
Védelmi miniszter: Francois BAUSCH
2018.12.05-
Vallásügyi miniszter: Xavier BETTEL
2013.12.04-

---

PARLAMENT: 
-Képviselőház (Chambre des Députés) (60 tagú)
elnöke: Mars Di BARTOLOMEO
2013.12.05-

2018.10.14. Parlamenti választásokat tartottak, a koalíciós pártok
31 mandátumot szereztek: Demokrata Párt (DP) 12, a Luxemburgi Szocialista Munkáspárt (LSAP) 10, a Zöldek 9.
Országok szerint