2020. január 17. péntek
Európai Unió
LUXEMBURGI NAGYHERCEGSÉG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.monarchie.lu
uralkodó herceg: HENRIK nagyherceg
2000.10.07.-
Helytartó (trónörökös): VILMOS koronaherceg
1981.11.11.-
KORMÁNY: 
Internet: http://www.gouvernement.lu , me.gouvernement.lu
Miniszterelnök, államminiszter: BETTEL, Xavier
2013.12.04.-
MINISZTEREK: 
Miniszterelnök-helyettes: BRAZ, Felix
2018.12.05.-
Miniszterelnök-helyettes: SCHNEIDER, Étienne
2013.12.04.-
Belbiztonsági miniszter: BAUSCH, Francois
2018.12.05.-
Belügyminiszter: BOFFERDING, Taina
2018.12.05.-
Bevándorlási és menekültügyi miniszter: ASSELBORN, Jean
2013.12.04.-
Családi, társadalmi integráció és a Nagy Régió minisztere: CAHEN, Corinne
2013.12.04.-
Digitalizációs miniszter: BETTEL, Xavier
2018.12.05.-
Egészségügyi miniszter: SCHNEIDER, Étienne
2018.12.05.-
Együttműködés, humanitárius segélyek minisztere: LENERT, Paulette
2018.12.05.-
Energiaügyi miniszter: TURMES, Claude
2018.12.05.-
Felsőoktatási és kutatási miniszter: MEISCH, Claude
2013.12.04.-
Fogyasztóvédelmi miniszter: LENERT, Paulette
2018.12.05.-
Gazdasági miniszter: SCHNEIDER, Étienne
2013.12.04.-
Idegenforgalmi miniszter: DELLES, Lex
2018.12.05.-
Igazságügyi miniszter: BRAZ, Felix
2013.12.04.-
Közigazgatási reform minisztere: BETTEL, Xavier
2018.12.05.-
Kommunikációs és média miniszter: BETTEL, Xavier
2013.12.04.-
Környezetvédelmi, éghajlati és fenntartható fejlődés minisztere: DIESCHBOURG, Carole
2013.12.04.-
Középosztály minisztere: DELLES, Lex
2018.12.05.-
Közszolgálati és parlamenti ügyek minisztere: HANSEN, Marc
2018.12.05.-
Kulturális miniszter: TANSON, Sam
2018.12.05.-
Külügyminiszter és európai ügyek minisztere: ASSELBORN, Jean
2004.07.31.-
Lakásügyi miniszter: TANSON, Sam
2018.12.05.-
Mezőgazdasági, szőlészeti és vidékfejlesztési miniszter: SCHNEIDER, Romain
2018.12.05.-
Mobilitási és közmunkaügyi miniszter: BAUSCH, Francois
2018.12.05.-
Munkaügyi, foglalkoztatási, szociális és szolidaritási miniszter: KERSCH, Dan
2018.12.05.-
Nemek közötti egyenlőségért felelős miniszter: BOFFERDING, Taina
2018.12.05.-
Oktatási, gyermek és ifjúsági miniszter: MEISCH, Claude
2013.12.04.-
Pénzügyminiszter: GRAMEGNA, Pierre
2013.12.04.-
Sportminiszter: KERSCH, Dan
2018.12.05.-
Társadalombiztosítási miniszter: SCHNEIDER, Romain
2018.12.05.-
Területi tervezés minisztere: TURMES, Claude
2018.12.05.-
Védelmi miniszter: BAUSCH, Francois
2018.12.05.-
Vallásügyi miniszter: BETTEL, Xavier
2013.12.04.-
PARLAMENT:  KÉPVISELŐHÁZ (Chambre des Députés du Grand-Duché de Luxembourg) (60 tagú)
elnök: ETGEN, Fernand
2018.12.06.- 2018. október 14. - Parlamenti választást rendeztek Luxemburgban, amelynek nyomán hatalmon maradt a liberálisok, szociáldemokraták és zöldek alkotta kormánykoalíció. A nagyhercegség 60 fős parlamentjében a Xavier Bettel kormányfő vezette liberális Demokrata Párt (DP) 12, a szociáldemokrata Luxemburgi Szocialista Munkáspárt (LSAP) 10, a Zöldek 9 mandátumhoz jutottak. Az ellenzéki Keresztényszociális Néppárt (CSV) 21 képviselőjével a legerősebb parlamenti párt maradt.
Országok szerint