2020. január 17. péntek
Európai Unió
SZLOVÁK KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.prezident.sk
Köztársasági elnök: CAPUTOVÁ, Zuzana
2019.06.15.- 2019. március 30. - Szlovákia történetének ötödik közvetlen elnökválasztásán a második fordulóban (az első március 16-án volt) rekord alacsony, 41,8 százalékos részvétel mellett az ellenzék támogatását élvező Zuzana Caputová, az Európa-párti, liberális Progresszív Szlovákia párt jelöltje a szavazatok 58,41 százalékával győzött. Ellenfele, a függetlenként induló, de a kormányzó Irány - Szociáldemokrácia (Smer-SD) által támogatott Maros Sefcovic, az Európai Bizottság alelnöke a voksok 41,59 százalékát szerezte meg. (A hivatalban lévő köztársasági elnök, Andrej Kiska nem jelöltette magát újra.) Szlovákia első női államfőjét június 15-én iktatták be hivatalába. 2024. március. - Szlovákiában elnökválasztást tartanak.
KORMÁNY: 
Internet: http://www.vlada.gov.sk
miniszterelnök: PELLEGRINI, Peter
2018.03.22.-
MINISZTEREK: 
Miniszterelnök-helyettes: KAMENICKY, Ladislav (Smer-SD)
2019.05.07.-
Miniszterelnök-helyettes: MATECNÁ, Gabriela (SNS)
2018.03.22.-
Miniszterelnök-helyettes: RASI, Richard (Smer-SD)
2018.03.22.-
Miniszterelnök-helyettes: SOLYMOS, László (Most-Híd)
2018.03.22.-
Befektetésekért felelős miniszter: RASI, Richard (Smer-SD)
2018.03.22.-
Belügyminiszter: SAKOVA, Denisa (Smer-SD)
2018.04.26.-
Egészségügyi miniszter: PELLEGRINI, Peter (ideiglenes)
2019.12.17.-
Gazdasági miniszter: ZIGA, Peter (Smer-SD)
2016.03.23.-
Igazságügyi miniszter: GÁL, Gábor (Most-Híd)
2018.03.22.-
Környezetvédelmi miniszter: SOLYMOS, László (Most-Híd)
2016.03.23.-
Közlekedési, építésügyi és regionális fejlesztési miniszter: ÉRSEK Árpád (Most-Híd)
2016.08.31.-
Kulturális miniszter: LASSÁKOVÁ, Lubica (Smer-SD)
2018.02.28.-
Külügyminiszter: LAJCÁK, Miroslav (Smer-SD)
2012.04.04.-
Mezőgazdasági és vidékfejlesztési miniszter: MATECNÁ, Gabriela (SNS)
2016.03.23.-
Munkaügyi, szociális és családügyi miniszter: RICHTER, Ján (Smer-SD)
2012.04.04.-
Oktatási, tudományos, kutatási és sportminiszter: LUBYOVÁ, Martina (SNS)
2017.09.13.-
Pénzügyminiszter: KAMENICKY, Ladislav (Smer-SD)
2019.05.07.-
Védelmi miniszter: GAJDOS, Peter (SNS)
2016.03.23.-
PARLAMENT:  NEMZETI TANÁCS (Národná rada) (150 tagú)
elnök: DANKO, Andrej
2016.03.23.- 2016. március 5. - Szlovákiában megrendezték az 1993-as önállóvá válás óta hetedik parlamenti választást. A választást 59,82 százalékos részvétel mellett a Robert Fico vezette kormánypárt, az Irány - Szociáldemokrácia nyerte, amely 49 képviselőt küldhetett a 150 fős pozsonyi törvényhozásba, de nem tud egyedül kormányt alakítani. A parlamentbe összesen nyolc politikai csoportosulás jutott be, Bugár Béla vegyes pártja, a Most-Híd 11 mandátumhoz jutott, a Magyar Közösség Pártja (MKP) a voksok 4,04 százalékát kapta és nem érte el a bekerülési küszöböt. 2020. február 29. - Szlovákiában parlamenti választásokat tartanak.
Országok szerint