2020. január 17. péntek
Európai Unió
MAGYARORSZÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.keh.hu
Köztársasági elnök: Dr. ÁDER János
2012.05.10.- 2017. március 13. - Újabb öt évre köztársasági elnökké választotta Áder Jánost az Országgyűlés. Az első szavazás - kétharmados többség híján - eredménytelenül zárult, a másodikban a leadott 170 szavazatból 131-et kapott a hivatalban lévő államfő, a Fidesz-KDNP jelöltje, míg a baloldali ellenzék által támogatott Majtényi László volt ombudsmanra, az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet elnökére 39-en voksoltak. Az Országgyűlés a rendszerváltás óta hetedik alkalommal választott köztársasági elnököt. 2022. tavasz - Az Országgyűlés megválasztja Magyarország köztársasági elnökét. (A hivatalban lévő Áder János mandátuma 2022. május 9-én jár le.)
KORMÁNY: 
Internet: http://www.orbanviktor.hu , www.miniszterelnok.hu
miniszterelnök: Dr. ORBÁN Viktor (Fidesz)
2010.05.29.-
MINISZTEREK: 
Miniszterelnök-helyettes: Dr. PINTÉR Sándor (belügyminiszter)
2018.05.18.-
Miniszterelnök-helyettes: Dr. SEMJÉN Zsolt (nemzetpolitikáért, egyházügyekért és nemzetiségekért felelős tárca nélküli miniszter)
2018.05.18.-
Miniszterelnök-helyettes: VARGA Mihály (pénzügyminiszter)
2018.05.18.-
Agrárminiszter: Dr. NAGY István
2018.05.18.-
Belügyminiszter: Dr. PINTÉR Sándor
2018.05.18.-
Emberi erőforrások minisztere: Dr. KÁSLER Miklós
2018.05.18.-
Honvédelmi miniszter: Dr. BENKŐ Tibor
2018.05.18.-
Igazságügyi miniszter: Dr. VARGA Judit
2019.07.12.-
Innovációs és technológiai miniszter: Dr. PALKOVICS László
2018.05.18.-
Külgazdasági és külügyminiszter: SZIJJÁRTÓ Péter
2018.05.18.-
A miniszterelnök kabinetfőnöke: ROGÁN Antal
2018.05.18.-
Miniszterelnökséget vezető miniszter: Dr. GULYÁS Gergely
2018.05.18.-
Pénzügyminiszter: VARGA Mihály
2018.05.18.-
Tárca nélküli miniszter: BÁRTFAI-MAGER Andrea (a nemzeti vagyon kezeléséért felelős)
2018.05.18.-
Tárca nélküli miniszter: Dr. SEMJÉN Zsolt (nemzetpolitikáért, egyházügyekért és nemzetiségekért felelős)
2018.05.18.-
Tárca nélküli miniszter: SÜLI János (a paksi atomerőmű bővítéséért felelős)
2018.05.18.-
PARLAMENT:  ORSZÁGGYŰLÉS 2018- (199 tagú)
az Országgyűlés elnöke: Dr. KÖVÉR László
2018.05.08.- 2018. április 8. - Országgyűlési képviselőválasztást rendeztek, amelyen 70,22 százalékos részvétel mellett a Fidesz-KDNP pártszövetség harmadszor egymás után is kétharmados többséget szerzett. A hivatalos végeredmény szerint a 199 országgyűlési mandátum megoszlása a következő: Fidesz-KDNP: 133, Jobbik: 26, MSZP-Párbeszéd: 20, DK: 9, LMP: 8, Együtt: 1, egy képviselő függetlenként, egy pedig a Magyarországi Németek Országos Önkormányzata képviselőjeként került a törvényhozásba. 2022. tavasz. - A rendszerváltozás óta kilencedik alkalommal tartanak parlamenti választást Magyarországon.
Országok szerint