2020. január 17. péntek
Európai Unió
ÉSZAK-MACEDÓN KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Köztársasági elnök: PENDAROVSZKI, Sztevo
2019.05.12.- 2019. május 5. - Észak-Macedóniában megtartották az elnökválasztás második fordulóját A voksolást a kormányzó balközép Macedóniai Szociáldemokrata Szövetség jelöltje, Sztevo Pendarovszki nyerte a szavazatok 53,6 százalékával, ellenfele, a párton kívüli Gordana Sziljanovszka-Davkova, akit az ellenzéki, jobboldali Belső Macedón Forradalmi Szervezet - Macedón Nemzeti Egység Demokratikus Pártja támogatott, a voksok 46,4 százalékát kapta. Pendarovszkit május 12-én iktatták be tisztségébe. 2024. - Észak-Macedóniában várhatóan elnökválasztást tartanak.
KORMÁNY: 
Internet: http://www.vlada.mk
miniszterelnök: SZPASZOVSZKI, Oliver
2020.01.03.-
MINISZTEREK: 
Miniszterelnök-helyettes: ANGJUSEV, Kocso
2017.06.01.-
Miniszterelnök-helyettes: DURAKI, Szadula
2019.06.26.-
Miniszterelnök-helyettes: LIKA, Hazbi
2017.06.01.-
Miniszterelnök-helyettes: OSZMANI, Bujar
2017.06.01.-
Miniszterelnök-helyettes: SEKERINSZKA, Radmila
2017.06.01.-
Miniszterelnök-helyettes: ---
2020.01.03.-
Belügyminiszter: ---
2020.01.03.-
Egészségügyi miniszter: FILIPCSE, Venko
2017.12.18.-
Gazdasági miniszter: BEKTESI, Kresnik
2017.06.01.-
Helyi önkormányzati miniszter: MILEVSZKI, Goran
2019.06.26.-
Igazságügyi miniszter: DESZKOSZKA, Renata
2018.06.02.-
Információs, társadalmi és közigazgatási miniszter: MANCSEVSZKI, Damjan
2017.06.01.-
Környezetvédelmi és területfejlesztési miniszter: NUREDINI, Naszer
2019.06.26.-
Közlekedési és távközlési miniszter: SZUGARESZKI, Goran
2017.06.01.-
Kulturális miniszter: ADEMI, Asef
2017.06.01.-
Külügyminiszter: DIMITROV, Nikola
2017.06.01.-
Mezőgazdasági, erdészeti és vízügyi miniszter: DIMKOVSZKI, Trajan
2019.06.26.-
Munkaügyi és társadalombiztosítási miniszter: CAROVSZKA, Mila
2017.06.01.-
Oktatási és tudományos miniszter: ADEMI, Arber
2017.06.01.-
Pénzügyminiszter: TEVDOVSZKI, Dragan
2017.06.01.-
Politikai és közösségi kapcsolatok minisztere: DURAKI, Szadula
2019.06.26.-
Védelmi miniszter: SEKERINSZKA, Radmila
2017.06.01.-
Tárca nélküli miniszter: ADEMI, Edmond
2017.06.01.-
Tárca nélküli miniszter: APOSZTOLSZKA, Zorica
2017.06.01.-
Tárca nélküli miniszter: BAJRAM, Muzafer
2018.12.26.-
Tárca nélküli miniszter: DAUTI, Bardul
2018.06.02.-
Tárca nélküli miniszter: DZSEMAILI, Hiszen
2019.06.26.-
Tárca nélküli miniszter: HASZAN, Elvin
2018.12.26.-
Tárca nélküli miniszter: POPOVSZKI, Robert
2017.06.01.- 2020.01.03. Lemondott Zoran Zaev miniszterelnök. A 2020. áprilisi parlamenti választásokig szakértői kormány irányítja az országot.
PARLAMENT:  KÉPVISELŐHÁZ
elnök: XHAFERI, Talat
2017.04.27.- 2016. december 11. - Macedóniában előre hozott parlamenti választásokat rendeztek, amelyen egyik nagy párt sem tudott többséget szerezni. A 120 tagú parlamentbe a kormányzó jobbközép Belső Macedón Forradalmi Szervezet - Macedón Nemzeti Egység Demokratikus Pártja 51, a balközép Macedóniai Szociáldemokrata Szövetség 49, a Demokratikus Unió az Integrációért nevű albán etnikai párt 10 képviselőt küldhet. A szintén albán Besa 5, az Albánok Szövetsége 3, az Albánok Demokratikus Pártja 2 mandátumot szerzett. 2020. április 12. - Előrehozott parlamenti választásokat tartanak Észak-Macedóniában.
Országok szerint