2020. január 17. péntek
Európai Unió
GÖRÖG KÖZTÁRSASÁG - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Internet: http://www.presidency.gr
Köztársasági elnök: PAVLOPULOSZ, Prokopisz
2015.03.13.- 2015. február 18. - A görög parlament Prokopisz Pavlopuloszt választotta államfővé. A konzervatív, EU-párti jogászt, korábbi belügyminisztert a baloldali kormányfő, Alekszisz Ciprasz jelölte - a jobbközép Pavlopulosz megválasztása a baloldali kormányfő mellé a nemzeti egységet garantáló görög politikai hagyomány folytatása. Az államfő mindössze reprezentatív hatáskörrel bír Görögországban.
KORMÁNY: 
Internet: http://government.gov.gr , primeminister.gr
miniszterelnök: MICOTÁKISZ, Kiriákosz (Új Demokrácia (ND))
2019.07.08.-
MINISZTEREK: 
Miniszterelnök-helyettes: PIKRAMENOSZ, Panajotisz
2019.07.09.-
Államminiszter: GERAPETRITISZ, George
2019.07.09.-
Agrárfejlesztési és élelmiszerügyi miniszter: VORIDISZ, Makisz
2019.07.09.-
Állampolgárok védelméért felelős miniszter: HRISZOHOIDISZ, Mihalisz
2019.07.09.-
Belügyminiszter: THEODORIKAKOSZ, Takisz
2019.07.09.-
Bevándorlási és menekültügyi miniszter: MITARÁKISZ, Nótisz
2020.01.15.-
Digitális politikai miniszter: PIERRAKAKISZ, Kiriákosz
2019.07.09.-
Egészségügyi miniszter: KIKILIASZ, Vasszilisz
2019.07.09.-
Fejlesztési és beruházási miniszter: GEORGIADISZ, Adonisz
2019.07.09.-
Hajózási és szigetpolitikai miniszter: PLAKIOTAKISZ, Jannisz
2019.07.09.-
Idegenforgalmi miniszter: THEOHARISZ, Harisz
2019.07.09.-
Igazságügyi miniszter: CIARASZ, Kosztasz
2019.07.09.-
Infrastrukturális és közlekedési miniszter: KARAMANLISZ, Kosztasz A.
2019.07.09.-
Környezetvédelmi és energiaügyi miniszter: HADZIDAKISZ, Kosztisz
2019.07.09.-
Kulturális és sportminiszter: MENDONI, Lina
2019.07.09.-
Külügyminiszter: DÉNDIASZ, Níkosz
2019.07.09.-
Munkaügyi és szociális miniszter: VRUTSZISZ, Jannisz
2019.07.09.-
Oktatási és vallásügyi miniszter: KERAMEUSZ, Niki
2019.07.09.-
Pénzügyminiszter: SZTAIKÚRASZ, Hrísztosz
2019.07.09.-
Védelmi miniszter: PANAJÓTOPULOSZ, Nikosz
2019.07.09.-
PARLAMENT:  PARLAMENT (Vuli ton Ellinon) (300 tagú)
elnök: VUCISZ, Nikolaosz
2015.10.03.- 2019. július 7. - Előrehozott parlamenti választásokat tartottak Görögországban, a voksolást Alexisz Ciprasz miniszterelnök kezdeményezte, miután pártja, a kormányzó Radikális Baloldal Koalíciója (Sziriza) súlyos vereséget szenvedett a május 26-i európai parlamenti választásokon. A törvényhozási választáson a jobboldali ellenzéki Új Demokrácia (ND) párt abszolút többséget, 158 mandátumot szerzett a 300 tagú athéni parlamentben. A Sziriza 86, a balközép Mozgalom a Változásért (KINAL) 22, Görögország Kommunista Pártja (KKE) 15, a radikális jobboldali Görög Megoldás 10, a Jannisz Varufakisz volt pénzügyminiszter vezette baloldali MeRA25 párt 9 képviselőt küldhetett a törvényhozásba. 2023. - Görögországban parlamenti választások esedékesek.
Országok szerint