2020. január 17. péntek
Európai Unió
SZERBIA KÖZTÁRSASÁG (SZERBIA) - kormánylista
ÁLLAMFŐ: 
Köztársasági elnök: VUCIC, Aleksandar
2017.05.31.- 2017. április 2. - Szerbiában az elnökválasztást Aleksandar Vucic kormányfő, a kormánypárti koalíció jelöltje nyerte meg a szavazatok több mint 55 százalékával. (Tomislav Nikolic köztársasági elnök mandátuma május 31-i lejárta után nyugdíjba vonult.) Vucic a hivatali esküt május 31-én tette le.
KORMÁNY: 
miniszterelnök: BRNABIC, Ana
2017.06.29.-
MINISZTEREK: 
Miniszterelnök-helyettes: DACIC, Ivica (első)
2014.04.27.-
Miniszterelnök-helyettes: LJAJIC, Rasim
2012.07.27.-
Miniszterelnök-helyettes: MIHAJLOVIC, Zorana
2014.04.27.-
Miniszterelnök-helyettes: STEFANOVIC, Nebojsa
2014.04.27.-
Bányászati és energiaügyi miniszter: ANTIC, Aleksandar
2014.04.27.-
Belügyminiszter: STEFANOVIC, Nebojsa
2014.04.27.-
Egészségügyi miniszter: LONCAR, Zlatibor
2014.04.27.-
Európai integrációs miniszter: JOKSIMOVIC, Jadranka
2017.06.29.-
Építési, közlekedési és infrastrukturális miniszter: MIHAJLOVIC, Zorana
2014.04.27.-
Gazdasági miniszter: KNEZEVIC, Goran
2016.08.11.-
Ifjúsági és sportminiszter: UDOVICIC, Vanja
2013.09.02.-
Igazságügyi miniszter: KUBUROVIC, Nela
2016.08.10.-
Kereskedelmi, idegenforgalmi és távközlési miniszter: LJAJIC, Rasim
2014.04.27.-
Környezetvédelmi miniszter: TRIVAN, Goran
2017.06.29.-
Közigazgatási és helyi önkormányzati miniszter: RUZIC, Branko
2017.06.29.-
Kulturális és információs miniszter: VUKOSAVLJEVIC, Vladan
2016.08.11.-
Külügyminiszter: DACIC, Ivica
2014.04.27.-
Mezőgazdasági, erdő- és vízgazdálkodási miniszter: NEDIMOVIC, Branislav
2016.08.11.-
Munkaügyi, foglalkoztatási, szociális és veteránügyi miniszter: DJORDJEVIC, Zoran
2017.06.29.-
Oktatási, tudományos és technológia fejlesztési miniszter: SARCEVIC, Mladen
2016.08.11.-
Pénzügyminiszter: MALI, Sinisa
2018.05.29.-
Védelmi miniszter: VULIN, Aleksandar
2017.06.29.-
Tárca nélküli miniszter: DJUKIC-DEJANOVIC, Slavica (népesedéspolitika)
()
Tárca nélküli miniszter: KRKOBABIC, Milan (regionális fejlesztés és állami vállalatok koordinálása)
2016.08.11.-
Tárca nélküli miniszter: POPOVIC, Nenad (innováció és technológiai fejlesztés)
2017.06.29.-
PARLAMENT:  NEMZETGYŰLÉS (Narodna skupstina) (250 tagú)
elnök: GOJKOVIC, Maja
2014.04.23.- 2016. április 24. - Szerbiában parlamenti, vajdasági tartományi parlamenti és önkormányzati választásokat rendeztek. A többpártrendszer bevezetése óta tizenegyedik parlamenti, s nyolcadik előre hozott választást a kormányzó jobbközép Szerb Haladó Párt (SNS) nyerte meg, de legnagyobb győztese a harmadik helyen befutó ultranacionalista Szerb Radikális Párt (SRS) lett, amely az előző két választáson be sem jutott a parlamentbe. A Vajdaságban az eddig kormányzó balközép Demokrata Párt (DS) helyett az SNS kapta a legtöbb szavazatot, megszerezve az abszolút többséget. A Vajdasági Magyar Szövetség 6, a Vajdasági Magyarok Demokratikus Közösségének és a Horvátok Demokratikus Közösségének koalíciója pedig 2 helyet szerzett. AZ SNS országos és tartományi szinten is koalícióra lépett a Vajdasági Magyar Szövetséggel. 2020. április 26. - Szerbiában várhatóan parlamenti választásokat rendeznek.
Országok szerint